Działania "prędkość" na szczecineckich drogach

  • Adrian Wolanin
  • 2019-10-25 09:18:10
Działania "prędkość" na szczecineckich drogach
  • Foto: https://www.facebook.com/ZachodniopomorskaKWP/

W środę (23.10) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku brali czynny udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Prędkość”. Działania o charakterze kontrolno-prewencyjnym miały na celu egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Podczas działań funkcjonariusze korzystali z ręcznych mierników prędkości oraz wideorejestratora. Dzięki nim policjanci ujawnili 20 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości.

Niechlubny rekordzista został zatrzymany przez szczecinecką drogówkę na drodze krajowej nr 20. Kierujący poruszał się z prędkością 143 km/h, gdzie dozwolona prędkość wynosi 90 km/h.

Dla kolejnego kierującego policyjna kontrola zakończyła się zarzutami. Mężczyzna poruszając się pojazdem marki BMW na terenie Szczecinka przekroczył dozwoloną prędkość czyli 50 km/h o 24 km/h. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że 23-latek ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu mężczyzna ponownie za swoje czyny trafi przed oblicze sądu. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: