Kradzież z włamaniem przy ul. Piłsudskiego

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-25 08:00:00
Kradzież z włamaniem przy ul. Piłsudskiego
  • Foto: pixabay

Łupem złodziei padła znaczna gotówka i biżuteria. Pod każdą szerokością geograficzną przestępcy czekają na błędy swych ofiar i Szczecinek nie jest odosobniony w tym procederze.

W ubiegły poniedziałek, w jednym z mieszkań przy ul. Piłsudskiego sprawca po pokonaniu zabezpieczenia w postaci zamka podklamkowego, dostał się do jego wnętrza, skąd dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 27 tys. zł oraz biżuterii o łącznej wartości 3 tys. zł.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczecinku.

Dobrym zatem zwyczajem jest zamykanie klatek schodowych wyposażonych w domofony a już najlepszym i najpewniejszym sposobem jest wzmożona czujność sąsiadów.

U naszych zachodnich sąsiadów standardem jest  sprawdzanie tożsamości i powodu pobytu nieznajomego w naszym miejscu zamieszkania.

Samo pytanie „w czym mogę panu pomóc?” jest skutecznym systemem antywłamaniowym bowiem przestępcy stronią od sytuacji, w których mogą być rozpoznani lub ich anonimowość mogłaby być wątpliwa.
 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: