Świetlica na miarę XXI wieku w Piławie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-24 11:22:28
Świetlica na miarę XXI wieku w Piławie
  • Foto: TV Gawex

Dzień 23 października stał się dla gminy Borne Sulinowo historyczną chwilą, bowiem w obecności władz samorządowych i mieszkańców miejscowości Piława, oficjalnie otworzono i oddano do użytkowania przebudowaną, nowoczesną, multimedialną świetlicę wyposażoną w ogniwa fotowoltaiczne i ekologiczną kotłownię. Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu na terenie powiatu szczecineckiego.

Wyposażenie obiektu w fotowoltaiczne ogniwa i ekologiczną kotłownię nie kończą obszernej listy atrakcji jakie oferuje nowo oddany do użytkowania obiekt.

Świetlica stanowi doskonałą bazę i zaplecze turystyczne bowiem wyposażona jest w doskonałą przystań kajakową, wiatę rekreacyjną usytuowana nad jeziorem Pile, prysznice, pralko-suszarkę, dostęp do internetu, łącze wi-fi, nowoczesny aneks kuchenny do przyrządzania posiłków. Jednym słowem – XXI wiek.

Rodzice będą mogli za pomocą stosownej aplikacji w telefonie, kontrolować spędzany przez dzieci czas a sam obiekt wyposażony jest w monitoring.
O powstanie świetlicy zabiegano od 9 lat i dopiero dofinansowanie ze środków unijnych pozwoliło na pełną realizację zamierzeń mieszkańców Piławy. Ośrodek zapewni możliwość organizacji czasu dla najmłodszych, jak również spełni funkcje rekreacyjne i integracyjne mieszkańców Piławy i okolic.


Szersza informacja związana z uroczystością otwarcia i oddania do użytku świetlicy w Piławie w dzisiejszym Borneńskim Programie Samorządowym po wiadomościach "Echa Dnia".

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: