Szczecinecka filia Politechniki Koszalińskiej zainaugurowała rok akademicki

  • Adrian Wolanin
  • 2019-10-23 14:37:36
Szczecinecka filia Politechniki Koszalińskiej zainaugurowała rok akademicki
  • Foto: TV Gawex

Hala Kronospan Design Center była dziś (23.10) miejscem bardzo podniosłej uroczystości, inaugurującej rok akademicki na miejscowej jednostce dydaktycznej Politechniki Koszalińskiej. Oprócz władz uczelni oraz oczywiście studentów, wydarzenie swoją obecnością uświetnili m.in. samorządowcy oraz przedstawiciele firmy Kronospan.

Tegoroczne rozpoczęcie nauki miało charakter wyjątkowy z uwagi na zmianę funkcjonalną placówki. Funkcjonujący dotychczas jako Wydział Przemysłu Drzewnego ośrodek przekształcił się w filię Politechniki Koszalińskiej. Z uwagi na fakt, że inauguracja miała miejsce już po raz czwarty, w roku akademickim 2019/2020 uczelniane ławy po raz pierwszy zasilili zarówno studenci pierwszego jak i ostatniego roku nauki.

Studenci szczecineckiej filii Politechniki Koszalińskiej kształcą się na kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym. Wraz z ukończeniem nauki kompleksową wiedzę oraz wszechstronną praktykę ale również mogą pochwalić się jedną z dwóch specjalności: Automatyka i Utrzymanie Ruchu oraz Produkcja i Projektowanie w Przemyśle Drzewnym.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (23.10) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: