Pierwszolistopadowa kwesta

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-23 08:00:00
Pierwszolistopadowa kwesta
  • Foto: pixabay

W tym roku, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, zbiórka pierwszolistopadowa na działalność szczecineckiego hospicjum odbędzie się 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, na szczecineckim cmentarzu komunalnym w godz. 9.00 – 17.00. Kwestować będą m.in. parlamentarzyści, samorządowcy.

Od lat Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku organizuje m.in. kwestę pierwszolistopadową. Dzięki zrozumieniu potrzeby funkcjonowania w Szczecinku hospicjum, jak również hojności mieszkańców Szczecinka, wszystkich odwiedzających szczecinecki cmentarz, w naszym mieście od ponad roku działa placówka, w której chorzy w najtrudniejszym momencie swojego życia, mogą godnie odejść, a ich rodziny otrzymują wielorakie wsparcie, w tym duchowe. Całkowity dochód ze zbiórek przekazujemy na rzecz funkcjonowania hospicjum.

Zbiórka na szczecineckim cmentarzu przeprowadzona zostanie wg następującego harmonogramu:

9.00 – 10.00 Burmistrz Szczecinka wraz z radnymi Rady Miasta Szczecinek;
10.00 – 11.00 pracownicy Urzędu Miasta Szczecinek;
11.00 – 12.00 Zarząd Powiatu Szczecineckiego, radni Rady Powiatu w Szczecinku;
12.00 – 13.00 pracownicy jednostek organizacyjnych powiatu szczecineckiego;
13.00 – 14.00 Wójt Gminy Szczecinek wraz z radnymi Rady Gminy Szczecinek, pracownikami jednostek organizacyjnych;
14.00 – 15.00 pracownicy spółek miejskich Miasta Szczecinek;
15.00 – 16.00 dyrektorzy szkół z terenu powiatu szczecineckiego.

Kwesta prowadzona będzie przy 5 bramach wejściowych na szczecinecki cmentarz komunalny:
1.    Brama przy siedzibie b. PKS;
2.    Brama na cmentarz wojenny;
3.    Brama główna;
4.    Brama przy schodach, wejście od strony nowego parkingu;
5.    Brama przy ul. Słupskiej.

Każdy kwestujący otrzyma puszkę oraz imienny identyfikator. Kwestującym towarzyszyć będą wolontariusze – uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki. 

Kwesta odbywać się będzie również na cmentarzach gminnych na terenie powiatu szczecineckiego i drawskiego. Obok samorządowców, datki zbierać będą strażacy ochotnicy, zespoły ludowe, sołtysi, członkowie rad sołeckich.

Już dziś, w imieniu własnym oraz wszystkich beneficjentów, składamy serdeczne podziękowania za udział w kweście, zaangażowanie i wyraz solidarności z osobami, którzy naszego wsparcia szczególnie potrzebują.

Źródło : Zarząd Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku 

 

Komentarze (1)

Mieszkaniec Szczecinka a może nie? 2019-10-25 02:49

W dniu Wszystkich Świętych 01.11.2019r burmistrz i KM odebrali mieszkańca Szczecinka dzielnicy Świątki możliwość dojazdu na cmentarz zabrali wszystkie kursy autobusow na górę jak starsi mieszkańcy mają dojechać na groby swoich bliskich wielu z nas nie pojedzie bo nie mamy sił na chodzenie ze zniczami i kwiatami ciężkimi torbami. Co na to radni naszego okręgu co na to radna że Świątek J. Pawłowicz sama nie korzysta z KM jeździ swoim samochodem więc nie obchodzą ją starsi wspolmieszkancy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: