Czeka nas ponowne liczenie głosów?

  • Adrian Wolanin
  • 2019-10-21 16:16:53
Czeka nas ponowne liczenie głosów?
  • Foto: TV Gawex

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o ponowne przeliczenie głosów oddawanych na kandydatów do Senatu w okręgach nr 75 (Powiat Bieruńsko-Lędziński oraz miasta Mysłowice i Tychy) i nr 100, czyli obejmującego nasz region (Powiaty Koszaliński, Sławieński i Szczecinecki oraz miasto Koszalin).

Stosowne pismo w tej sprawie trafiło już do Okręgowej Komisji Wyborczej w Koszalinie. Zdaniem przedstawicieli zwycięskiej partii należy przede wszystkim ponownie przyjrzeć się głosom uznanym za nieważne, a tych w naszym okręgu oddano blisko 3,5 tys. Zgodnie z prawem, komisja ma 5 dni na ustosunkowanie się do przedłożonego wniosku.

Wedle zatwierdzonych już wyników wyborów, mandat senatora w okręgu nr 100 wywalczył Stanisław Gawłowski. Walka o jedyne przysługujące regionowi miejsce w izbie wyższej polskiego parlamentu trwała do ostatniej chwili, a o minimalnym zwycięstwie kandydata Demokracji Obywatelskiej zadecydowało nieco ponad 300 głosów. Na byłego wiceministra środowiska oddano 44 956 głosów. Drugi w wynikach Krzysztof Nieckarz z Prawa i Sprawiedliwości zgromadził 44 636 głosów a trzeci, niezależny Krzysztof Berezowski 43 933 głosy.

Komentarze (1)

Wyborca 2019-10-21 17:11

Dramat polega na tym, że prawdopodobnie z tych 3,5 tys. nieważnych głosów - większość należała do emerytów powyżej wieku 80 lat... jeśli nie potrafili zrozumieć zasad głosowania, które wałkowane są wszędzie po 500razy, to ich głos nie powinien się liczyć, bo to nie ich przyszłość... A nawet jeśli nie są to starcy, tylko po prostu idioci, którzy nie potrafili zrozumieć "postaw jeden znak X", to też wolałbym, żeby tacy ludzie nie głosowali nigdy więcej

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: