Babski Targ za nami

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-20 10:00:11
Babski Targ za nami
  • Foto: TV Gawex

Z roku na rok jest coraz większe zainteresowanie mieszkańców naszego miasta „Babskim targiem” organizowanym przez Szczecinecką Spółdzielnię Mieszkaniową. Właśnie wczoraj (19.10) odbyła się jesienna edycja tego wydarzenia.

Na stałe wpisuje się w życie Szczecinka organizowany dwa razy w roku „Babski targ”.

Przedsięwzięcie przyciąga nie tylko osoby, które chcą zbyć „za przysłowiowe” parę groszy nienoszone bądź niepotrzebne ubrania, galanterię skórzaną, czy obuwie. 

Ekipa TV Gawex zajrzała wczoraj na stoiska z wystawionymi artykułami.

W szerokim asortymencie można było brać i przebierać. Co do cen – były zróżnicowane i nie zawsze można było je zdefiniować jako „parę złotych” jednak zdecydowanie było w czym przebierać. Głównie, najczęstszymi zainteresowanymi były panie, które mogły poza wybraniem odzieży bądź galanterii, skutecznie i w praktyce skosztować sztuki targowania się o wszystko i o nic.

Jak zauważyliśmy w wystawionym asortymencie można było przebierać od płaszczy, kurtek, poprzez spodnie, bluzki, buty, torebki a skończywszy na biustonoszach, czy majtkach.

Założeniem organizatorów „Babskiego targu” była możliwość alternatywnego spędzenia wolnego czasu przez panie w jesienne słoty, czy wiosenne roztopy, tzw. pogaduchy przy kawie i możliwość innej formy międzyludzkiej integracji.  

Z czasem przedsięwzięcie ewoluowało i obecnie ma raczej charakter hali targowej, co nie umniejsza absolutnie wagi świetnego pomysłu organizatorów.  „Babski targ” stał się alternatywną możliwością zbycia i nabycia upragnionych dodatków do własnej garderoby.

Jak twierdzą organizatorzy, nie wszyscy wchodzą z zamiarem nabycia bądź zbycia, bowiem jest pewna grupa osób, które świetnie się czują mogąc spędzić godzinę, czy dwie myszkując pomiędzy stoiskami i spędzając czas na pogawędkach ze znajomymi.

 

Szersza relacja z "Babskiego targu" w poniedziałkowych wiadomościach "Echa Dnia" na antenie TV Gawex.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: