Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży Oddział Szczecinek

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-19 17:20:52
Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży Oddział Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

W podniosłej atmosferze i niezwyklej oprawie zainaugurowany został dzisiaj (19 października) Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży Szczecinek 2019/2020, na którym obecni byli wykładowcy i pedagodzy uczelni, przedstawiciele władz miasta i gminy Szczecinek, członkowie zarządu Kronospan, przedstawiciele edukacji, kultury i sportu, instytucji wspierających projekt oraz duchowni.

Naturalnie najliczniejszą grupą uczestników uroczystości byli adepci Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży.

Tą niecodzienną imprezę rozpoczął swym przemówieniem prorektor ds. studenckich prof. nadzw. dr hab. Tomasz Królikowski z Politechniki Koszalińskiej.

Oprawa była iście uniwersytecka, bowiem zarówno profesorowie, jak i słuchacze Uniwersytetu byli stosownie do okoliczności przyodziani. Po kilku krótkich prelekcjach skierowanych nie tylko do zaproszonych gości ale przede wszystkim członków Uniwersytetu nastąpiła część artystyczna, w której wzięły udział uczniowie szkół powiatu szczecineckiego.

To już druga odsłona tego typu w naszym mieście. Celem Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży jest edukacja przez poznanie i zabawę aczkolwiek nie brakuje również wyjazdów do placówek naukowych, gdzie wzbogacana jest wiedza naszych pociech.

Ważnym aspektem tej formy edukacji jest też dążenie do zatrzymania młodych ludzi w naszym regionie poprzez wdrażaną etapowo formę nauki.

 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: