Zapomniane, nieporzucone

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-19 13:01:13
Zapomniane, nieporzucone
  • Foto: TV Gawex

To już trzecia akcja na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku , której pomysłodawcą jest Dariusz Trawiński. Właśnie dzisiaj (19 października) o godz. 09:00, wspólnie z harcerzami z 13 Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego, wice-burmistrzem, posłem i senatorem RP, z potrzeby serca, sprzątali oni zapomniane i nieodwiedzane już groby.

Już niedługo święto Wszystkich Zmarłych.

Do niezwykle szlachetnej, wypływającej z potrzeby serca inicjatywy Dariusza Trawińskiego od początku przyłączyli się harcerze z 13 Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego ze Szczecinka.  

Dzisiaj „pod batutą” drużynowego Marcela Kawczyńskiego z 13 Drużyny Wędrowniczej „Czarna Trzynastka” nie opuścili pomysłodawcy akcji, do której dołączyli do niej również wice-burmistrz Szczecinka Maciej Makselon oraz radni Jerzy Dudź i Marcin Kaszewski oraz chętni mieszkańcy miasta.

Ideą akcji jest niedopuszczenie do zaniedbania i zapomnienia grobów i pomników o których już nikt nie pamięta. Rzeczywiście niektóre groby, jeszcze niedawno zachwaszczone, z grubą warstwą liści i zakrzaczone – lśnią po ostatniej akcji.

Do sprzątania może się stawić każdy chętny a niezbędny sprzęt w postaci grabi, rękawiczek i worków na śmieci zapewnia Urząd Miasta Szczecinek i PGK.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: