VIII odsłona Bobolickich Pąków Przedsiębiorczości

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-19 12:14:11
VIII odsłona Bobolickich Pąków Przedsiębiorczości
  • Foto: TV Gawex

Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum Edukacji Sportu i Rekreacji w Bobolicach po raz ósmy już uhonorowano Bobolickimi Pąkami Przedsiębiorczości przedsiębiorców i instytucje z terenu miasta i gminy. Przyznane wczoraj (18 października) tytuły nadane zostały przez profesjonalne i niezależne Stowarzyszenie Rzetelnego Biznesu posiadające patronat Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Ministerstwa Środowiska.

Bobolicka Gala Przedsiębiorczości jest stałym punktem wydarzeń w kalendarzu bobolickich spotkań biznesowych i informacyjno-edukacyjnych.

Trwa nieprzerwanie od 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy została zainaugurowana. Od dwóch lat oprawa uroczystości ulega modyfikacjom bowiem wprowadzona została forma bankietowa a w bieżącym roku dołączono również rozrywkową w postaci wspólnych tańców przy muzyce wykonywanej przez zespoły bobolickie. Wczoraj był to zespół „Ale Babki”.

Przyznane tytuły świadczą o tym, że bobolicki Ratusz zauważany jest jako solidny i godny zaufania partner w działaniach w zakresie wspierania przedsiębiorczości i różnych inicjatyw lokalnych. Galę zainicjowała przemówieniem burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza, która podkreśliła, iż istotą wydarzenia są sami uhonorowani a ważnym jest również aby wszyscy przedsiębiorcy mieli poczucie komfortu, jaki daje zrozumienie i poparcie ze strony samorządu bobolickiego.

Podczas przyznawania tytułów wzięta została pod uwagę długoletnia działalność gospodarcza i instytucja wspierająca biznes.

Statuetkami w kształcie pąku uhonorowani zostali przedsiębiorcy z dwudziestoletnim stażem na rynku, byli to : Emil Jaświg, Dariusz Kasprzycki, Bogusław Mąćko, Lech Pawłowski, Zdzisław Zając. Pomysłodawcą i wykonawcą statuetek jest mieszkaniec Bobolic – Patryk Król.

Po wspólnym zdjęciu laureatów na przygotowanej scenie wystąpiła z krótkim recitalem Karolina Nawrocka.

Główną instytucją wspierającą biznes uhonorowaną prestiżowym Pąkiem na terenie gminy Bobolice jest Nadleśnictwo Bobolice, partycypujące w długoletnich i efektywnych formach pomocy dla lokalnej społeczności. To wyjątkowe wyróżnienie z rąk Pani burmistrz otrzymał Mariusz Pawłowski Zastępca Nadleśniczego.

Specjalnie wyróżnieni gratulacjami zostali przez burmistrz Bobolic małżeństwo Izabeli i Piotra Misztal za determinację w dążeniu do pozyskania środków z UE na własną działalność gospodarczą.

Po części wstępnej odbyła się prezentacja medialna terenów inwestycyjnych i przemysłowych w Bobolicach. Całą uroczystość uświetnili swym pobytem znamienici goście z władz lokalnych, samorządowych oraz krakowscy artyści „Piwnicy pod baranami” i lokalny zespół „Ale Babki”.

Był to więc wieczór pełen wzruszeń, uśmiechu, zabawy a napitku i wszelakiego jadła przy tym nie brakło.

 

Szersza relacja z VIII Bobolickiej Gali Przedsiębiorczości w poniedziałkowym programie na antenie TV Gawex.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: