Zażarta rybalizacja w Szczecinku

  • kg
  • 2019-10-18 14:57:31
Zażarta rybalizacja w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Od czwartku do soboty nasz region jest wędkarską stolicą Polski. A to za sprawą trwających właśnie największych zawodów spinningowych parami – Trophy Szczecinek 2019. Rywalizacja odbywa się na dwóch akwenach – jeziora Trzesiecko w Szczecinku oraz jeziora Wierzchowo. Do udziału w zawodach przystąpiło około 250 zawodników, którzy zjechali do nas z całej Polski oraz kilku krajów europejskich.

Na Trzesiecku jak i Wierzchowie, już od kilku dni widać było zawodników, którzy zapoznawali się z akwenami, trenując przed zawodami. Obydwa zbiorniki wodne znane są z licznej populacji okoni oraz szczupaków, a także dużych sandaczy.

 

Założenie jest takie, iż „rybalizacja” ma być widowiskowa a ryby duże, dlatego też organizatorzy podnieśli wymiary minimalne. Oceniane będą naprawdę tylko duże sztuki: okoń od 25cm, szczupak od 65cm zaś sandacz, od 55cm.

Każda załoga może zgłosić do oceny jedynie po dwie najdłuższe sztuki okonia oraz dwa największe drapieżniki innego gatunku, spośród złowionych przez siebie szczupaków i sandaczy.

 

Wędkarze walczą o naprawdę cenne nagrody. zwycięzcom przypadnie 20 tys. zł, 10 tys. zł, zgarną moczykije z drugiego miejsca, a 5 tys. zł przypadnie załodze, która będzie trzecia. Oprócz tego, na uczestników czekają także nagrody dodatkowe, czyli sprzęt wędkarski z najwyższej półki.

Więcej na ten temat w Dzisiejszych Echach Dnia.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: