„Dzień Białej Laski" w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-17 21:31:29
„Dzień Białej Laski" w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Biała laska - symbol osób niewidzących, które w dniu dzisiejszym (17.10) celebrowały w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych w Szczecinku międzynarodowy „Dzień Białej Laski". Były przemówienia, recital uczniów ze Szkoły Muzycznej, była też chwila na żarty i na integracyjne rozmowy. Uroczystość uświetnili swym uczestnictwem dyrektor PZN Okręgu Zachodniopomorskiego, przedstawiciele władz lokalnych i stowarzyszeń.

Międzynarodowy „Dzień Białej Laski" był dziś obchodzony szczególnie uroczyście w Polskim Związku Niewidomych w Szczecinku.

Święto zaingurowała Anna Domaszczyk - nowa Prezes Szczecineckiego Oddziału oraz Józefa Małosek - Dyrektora PZN, który okrasił końcowy fragment swego przemówienia dowcipnym żarcikiem.

Wiceprezes Lions Club Szczecinek Bożena Kawczyńska złożyła na ręce Anny Domaszczyk okolicznościowy bon wartości 1 tys. zł, otrzymała ona również w imieniu starosty piękny bukiet kwiatów od Katarzyny Oleś i Kingi Lewandowskiej.

Na spotkaniu obecna była również dyrektor szczecineckiego PCPR – Małgorzata Kubiak-Horniatko, dyrektor Szkoły Muzycznej Anna Jakubczyk wraz z uczniami tejże szkoły Nikolą, Krzysztofem, Antkiem i Mateuszem, nadto Irena Lisowska z fundacji Iskierka Nadziei oraz Mariusza Michalskiego z fundacji Miłosierdzie i Wiedza.

Po wyjątkowo podniosłej atmosferze jaką stworzyli swym recitalem uczniowie Szkoły Muzycznej, uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek. Jadła było wiele a przy nim toczono rozmowy i pogawędki na tematy bieżące dotyczące problemów związku oraz już nieoficjalne pogaduchy o tym i o owym.

Spotkanie przebiegało w rodzinnej, serdecznej i miłej atmosferze.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: