Oj, będzie ekspresowo

  • kg
  • 2019-10-17 15:00:58
Oj, będzie ekspresowo
  • Foto: GDDKiA

Na całej długości obwodnicy Szczecinka trwają ostatnie, gorączkowe prace wykończeniowe. Cała trasa jest przeglądana oraz oceniana jest poprawność wykonania poszczególnych robót. Szczególną uwagę inspektorzy zwracają na rozmieszczenie barier oraz odpowiednie oznakowanie pionowe i poziome, ponieważ są to kluczowe elementy bezpieczeństwa determinujące udostępnienie drogi dla ruchu samochodowego.

Wygląda na to, że Szczecinek po wielu latach wyczekiwania, będzie mógł odetchnąć z ulgą z powodu wypchnięcia z miasta uciążliwego ruchu tranzytowego. Budowę nowej obwodnicy Szczecinka w ciągu planowanej drogi ekspresowej S11, śmiało już można nazywać końcowymi przygotowaniami do udostępnienia dla ruchu.

To jednak nie jedyna nowość drogowa w naszym regionie.

W czwartek, 10 października, otwarty został odcinek S6 od Kołobrzegu do Koszalina wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Kierowcy mogą jechać już całą trasą S6 od Koszalina, przez Kołobrzeg, aż do Goleniowa. To 130 km drogi ekspresowej, 16 węzłów i aż 146 obiektów mostowych.

Tym samym, Koszalin został włączony w sieć dróg ekspresowych i autostrad, a czas przejazdu z Koszalina do Szczecina skróci się o około 40 minut.

Między Ustroniem Morskim a Koszalinem nadal jednak będą jeszcze trwać prace wykończeniowe, głównie poza jezdniami.

Trasa S6 docelowo ma połączyć Szczecin (łącząc się z S3) z Gdańskiem.


O przedstawienie aktualnej sytuacji z kończącej się właśnie największych budów w historii naszego miasta jak i całego regionu byłego województwa Koszalińskiego, poprosiliśmy rzecznika prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad – Mateusza Grzeszczuka.

Rozmowa na ten temat już w dzisiejszych Echach Dnia.

Zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: