Szczecinek nagrodzony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

  • Adrian Wolanin
  • 2019-10-17 14:50:56
Szczecinek nagrodzony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego
  • Foto: TV Gawex

Już po raz dziesiąty rozstrzygnięto Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego. W gronie laureatów jubileuszowej edycji przedsięwzięcia znalazło się miasto Szczecinek, które otrzymało nagrodę za za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną, a konkretnie efektowny pomost przy Zamku Książąt Pomorskich. Z tej okazji nad Trzesiecko zawitał dziś wicemarszałek Tomasz Sobieraj, który na ręce burmistrza Daniela Raka przekazał pamiątkową tablicę oraz statuetkę.

Mimo, że konkurs zorganizowany został już po raz dziesiąty, po raz pierwszy nagrodę wręczono w miejscu zwycięskiego projektu. Zgodnie z deklaracjami włodarza naszego miasta, otrzymana pamiątkowa tablica zawiśnie w okolicy pomostu. Nie kryjący dumy z wyróżnienia burmistrz podkreślał, że zwycięska inwestycja idealnie wkomponowała się w projekt rewitalizacji terenu wokół zamku.

Warto dodać, że pamiątkowymi statuetkami uhonorowani zostali również projektant budowli Marek Fert oraz główny wykonawca przedsięwzięcia Adam Dzik.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (17.10) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: