„Na ludową nutę" w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-16 17:59:15
„Na ludową nutę" w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Z okazji Światowego dnia zdrowia a także w ramach dofinansowanego przez powiat szczecinecki projektu „Integracja przez muzykę" , w rytmie skocznych ludowych pieśni, odbyły się dzisiaj (16.10) w kinie Wolność cyklicznie organizowane spotkania artystyczne "Na ludową nutę".

Imprezę rozpoczęła swą krótką przemową Joanna Szkodlarska, która przypomniała o przesłaniu jakie przyświeca w tym roku Światowemu Dniu Zdrowia Psychicznego.

Przywołała smutne statystyki, z których wynikało, iż co 40 sekund ktoś postanawia odebrać sobie życie a przykrą konstatacją jest fakt, że najczęstszą przyczyną śmierci wśród 15-19-latków są właśnie samobójstwa.

Co roku, 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

To okres, w którym terapeuci przypominają o umiejętności rozpoznawania i niesienia pomocy  osobom z zaburzeniami psychicznymi w naszym środowisku. Właśnie z tej okazji dzisiaj w kinie Wolność odbyły się cykliczne już szczecineckie spotkania integracyjne organizowane w ramach projektu „Integracja przez muzykę", realizowanego przez Fundację „Przystań'.  Projekt dofinansowany jest przez starostwo powiatowe. 

Minorowe miny wszystkich szybko zostały rozwiane zabawą przy ludowych przyśpiewkach i tańcach.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: