Disco seniora w Bornem Sulinowie

  • kg
  • 2019-10-16 12:38:15
Disco seniora w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

Seniorzy przejęli Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Wczoraj, (15.10) jak co roku, zorganizowano obchody Dnia Seniora. Dla borneńskich pensjonariuszy jest to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Każdego roku bowiem obchody mają inny charakter, przy czym nigdy nie są to sztampowe uroczystości. W tym roku królował dancing a uczestnicy przenieśli się w czasie do magicznych lat 70 – tych, w klimaty disco i dzieci kwiatów.

Jak przystało na prawdziwą podróżą w czasie, była muzyka z epoki, stosowne stroje, dania i napoje typowe dla tamtego okresu, a nawet powszechne wtedy naczynia i sztućce jakie młodzi ludzie znają jedynie z opowiadań lub babcinych szuflad.
W świętowaniu udział wziął starosta Krzysztof Lis, wicestarosta Robert Fabisiak, dyrektor PCPR w Szczecinku, Małgorzata Kubiak– Horniatko oraz Monika Lisaj-Łozińska starszy specjalista pracy socjalnej.
Zespół pod kierownictwem Pani dyrektor Krystyny Berdyńskiej zawsze dba o to, aby każda impreza była wyjątkowa i miała swój niepowtarzalny klimat.

Starosta szczecinecki podziękował całemu zespołowi ludzi, którzy na co dzień wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę oraz przekazał barwny bukiet kwiatów na ręce jednej z pensjonariuszek.

Smaczkiem w całej oprawie seniorskiego święta był moment, w którym podopieczni zostali obdarowani przez dyrektor Berdyńską bonem o wartości 2 tys. zł na zakup specjalnego fotela do masażu.
Okazało się jednak, że to nie wszystkie niespodzianki tego dnia. Starosta Krzysztof  Lis zadeklarował, iż samorząd powiatowy wyasygnuje środki na zakup kolejnych dwóch foteli masujących. Pensjonariusze nie kryli zachwytu. Wszystko to sprawiło, że zarówno goście jak i mieszkańcy domu bawili się przednio.   

Z okazji ich święta, życzymy wszystkim Seniorom dużo uśmiechu, pogody ducha, zdrowia i mnóstwa optymizmu w jesieni życia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: