Marszałkowska nagroda za przemyślane i przyjazne mieszkańcom inwestycje

  • kg
  • 2019-10-11 09:22:22
Marszałkowska nagroda za przemyślane i przyjazne mieszkańcom inwestycje
  • Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygnięty. W gronie zwycięskich samorządów znalazło się miasto Szczecinek, docenione za przepiękny pomost na jeziorze Trzesiecko.

Ponadto, docenione zostało wspólne przedsięwzięcie, zrealizowane w gminie Dobra, „Dom Kota”. Komisja konkursowa wyróżniła też inwestycję w Siadle Dolnym i „Ptasi Zakątek” w Dołujach.


Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygany jest już po raz dziesiąty. Jego głównym celem jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk.


W tym roku o zwycięstwo w marszałkowskim konkursie walczyło 12 przedsięwzięć z gmin: Dobra, Szczecinek, Kołobrzeg, Dobra, Międzyzdroje, Połczyn–Zdrój, Karlino, Kołbaskowo, Drawno, Dębno i Szczecin. Komisja konkursowa, która obradowała pod przewodnictwem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja przyznała nagrody w dwóch kategoriach: najlepsza przestrzeń i najlepszy obiekt użyteczności publicznej.


„Jak co roku komisja konkursowa musiała zmierzyć się z trudnym zdaniem. Wybór nie był łatwy, ale postawiliśmy nagrodzić i wyróżnić te przestrzenie, które przyciągają turystów, są na swój sposób nowatorskie. Szczecinek i pomost na jeziorze Trzesiecko doceniliśmy za ciekawą i atrakcyjną realizację przestrzeni na styku miasta z wodą. To naprawdę wyjątkowy projekt, który pobudza turystycznie miasto i świetnie wpisuje się w założenia konkursu” -mówi Wicemarszałek Województwa Tomasz Sobieraj.


Miasto Szczecinek, za pomost na jeziorze Trzesiecko, otrzymało nagrodę marszałka za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Rozwój szczecineckiego produktu turystycznego poprzez budowę wielofunkcyjnego pomostu stałego na jeziorze Trzesiecko”.


W kategorii najlepszy obiekt użyteczności publicznej zrealizowany w 2018 roku zwyciężył „Dom Kota”. Obiekt zlokalizowany przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dobrej, jako oddzielny budynek, umożliwiający odwiedzającym możliwość obserwacji przebywających w nim zwierząt.
W gronie wyróżnionych przedsięwzięć tej edycji konkursu znalazły się dwie gminy. Gminę Kołbaskowo doceniono za „Zagospodarowanie lewego brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne”. Natomiast Gmina Dobra otrzymała wyróżnienie za zagospodarowanie użytku ekologicznego „Ptasi Zakątek” w Dołujach.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbywać się będzie w miejscu realizacji inwestycji.

Komisja konkursowa obradowała w składzie: Tomasz Sobieraj – Wicemarszałek Woj. Zachodniopomorskiego, Przewodniczący Komisji, Leszek Jastrzębski – Dyrektor Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Woj. Zachodniopomorskiego w Szczecinie, Małgorzata Oyarce Yuzzelli – Główny Projektant, przedstawiciel Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Woj. Zachodniopomorskiego w Szczecinie, Adam Zwoliński – Przewodniczący Woj. Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Woj. Zachodniopomorskiego, Lechosław Czernik – przedstawiciel Woj. Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Woj. Zachodniopomorskiego, Patrycjusz Zarębski - przedstawiciel Woj. Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Woj. Zachodniopomorskiego, Iwona Klimek-Łukaszewska – przedstawiciel Woj. Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Woj. Zachodniopomorskiego.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: