Dobre wieści ze Szczecina

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-11 08:05:17
Dobre wieści ze Szczecina
  • Foto: Wikipedia-karetka typu

Nowa karetka dla szpitala i możliwy zwrot kosztów z tytułu wykonania ponadlimitowych świadczeń

Wczoraj (9.10) starosta Krzysztof Lis i wicestarosta Robert Fabisiak gościli w Szczecinie, gdzie w Zachodniopomorskim Oddziale PFRON podpisali umowę na dofinansowanie realizacji projektów zgłoszonych przez Powiat do Funduszu. Starostowie odwiedzili również Urząd Wojewódzki skąd przywieźli bardzo dobre informacje.

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem do szczecineckiego szpitala trafi nowa karetka typu „P”. Szczecinecki szpital dysponuje trzema ambulansami o takim oznaczeniu oraz jedną typu „S”. W 2015 roku w ramach własnego budżetu samorząd powiatowy sfinansował zakup jednego zespołu wyjazdowego, lecz niestety inne pojazdy znajdujące się na wyposażeniu lecznicy również wymagają wymiany.

Z uwagi na ograniczone środki Powiatu Szczecineckiego starosta Krzysztof Lis zwrócił się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o wyasygnowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa kwoty 500 tys. zł na sfinansowanie zakupu karetki typu „P”.

Sprawie nadano dalszy bieg i przekazano wojewodzie zachodniopomorskiemu. Ten z kolei  poprosił o przedstawienie szczegółów i podstaw dotyczących dofinansowania oraz dokumentacji potwierdzającej stopień wyeksploatowania ambulansu przeznaczonego do wymiany.

Stosowne informacje przygotował i przesłał do Urzędu Wojewódzkiego  były już prezes lecznicy Marek Kotschy.

Warto również przypomnieć, że potrzeba zakupu nowej karetki wynika ze zmiany ustawy o ratownictwie medycznym – Szpital w Szczecinku Sp. z o. o. przejął dodatkowy obszar do zabezpieczenia medycznego (tereny gminy Bobolice i gminy Biały Bór), ponieważ podmioty prywatne nie mogą wykonywać świadczeń z zakresu ratownictwa w ramach państwowego systemu.

To nie koniec dobrych wiadomości. Starostowie w towarzystwie nowej prezes szczecineckiego szpitala Anna Złotowskiej złożyli  również wizytę w Zachodniopomorskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

W  rozmowie z dyrektorem Dariuszem Ruczyńskim uzyskali informację, że prawdopodobnie lecznica otrzyma zwrot kosztów z tytułu wykonania ponadlimitowych świadczeń w wysokości 300 tys.zł.  

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: