Decyzja Sądu w sprawie Jerzego Hardie-Douglasa

  • kg
  • 2019-10-10 17:26:47
Decyzja Sądu w sprawie Jerzego Hardie-Douglasa

Decyzją Sądu Okręgowego w Koszalinie pozew złożony przez Jerzego Hardie-Douglasa przeciwko TVP w sprawie naruszenia dóbr osobistych i narażenia na dyskredytację w końcowym okresie przedwyborczym – został oddalony.

Przed Sądem Rejonowym w Szczecinku odbył się dzisiaj briefing Jerzego Hardie-Douglasa.

W trybie wyborczym rozpatrzona została przez Sąd Okręgowy w Koszalinie sprawa z powództwa Jerzego Hardie-Douglasa przeciwko TVP, który emitując na antenie program śledczy znanej dziennikarki przyczynić się miał do naruszenia dóbr osobistych (dobre imię, dobra opinia).

Zgodnie ze złożonym wnioskiem przedmiotowy program przedstawił kandydata w niekorzystnym świetle , zwłaszcza iż jest to końcowy okres przedwyborczy. Program w sposób tendencyjny i dyskredytujący przedstawił kandydata do mandatu poselskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

W świetle złożonych przez powoda materiałów , w dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Koszalinie oddalił wniosek byłego burmistrza. 

Sędzia Tomasz Krzemianowski w uzasadnieniu wyroku podkreślił, że reportaż dziennikarski nie jest materiałem wyborczym, ani formą agitacji.

Jerzy Hardie-Douglas wraz z Mec. Mirosławem Wacławskim mają jednak w tej sprawie odmienne zdanie.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: