Nowoczesna technologia w służbie edukacji

  • kg
  • 2019-10-10 15:30:32
Nowoczesna technologia w służbie edukacji
  • Foto: TV Gawex

W środowe popołudnie, 9 października, w przedszkolu publicznym im. Kornela Makuszyńskiego odbyło się szkolenie dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych dotyczące możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii wspierających edukację najmłodszych. Dzięki malutkim, acz zaawansowanym robocikom o nazwie Ozobot, dzieci w wieku 6-8 lat mogą zgłębiać tajniki programowania z użyciem jedynie kredek lub flamastrów.

Dzięki takiemu urządzeniu, dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia.
Robocik wprowadza dzieci i młodzież poprzez zabawę w świat nowych technologii. Programując z wykorzystaniem Ozobotów, dzieci są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania dla najmłodszych.
Wprowadzenie tej i innych nowoczesnych technologii do szkół i przedszkoli pomoże oswoić najmłodszych, przyszłych programistów z podstawami  kodowania. Dodatkowo, dziecko zostaje w przyjazny sposób oswojony ze stylem pracy, który towarzyszyć mu będzie w przyszłym życiu zawodowym.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: