Opłaty za parkowanie ostro w górę

  • kg
  • 2019-10-10 07:37:23
Opłaty za parkowanie ostro w górę
  • Foto: e-kg.pl

Od następnego sezonu ceny w strefie uzdrowiskowej mają pójść ostro w górę. Trwają prace nad projektem uchwały, która ma zminimalizować ruch samochodowy w strefie uzdrowiskowej. Powód? Ograniczenie emisji hałasu. - To jedno z zaleceń Ministra Zdrowia, potrzebne, aby miasto mogło zachować status uzdrowiska – mówiła, podczas spotkania z dziennikarzami, prezydent Anna Mieczkowska.

Prace nad uchwałą mają charakter otwarty, informowała prezydent Mieczkowska.

Dotychczasowe konsultacje urzędników, m.in., ze spółką Komunikacja Miejska, zakładają wprowadzenie bardzo wysokich opłat za parkowanie w strefie uzdrowiskowej. Pierwsza godzina miałaby kosztować 3.90 zł, druga i trzecia byłyby o 25 procent droższe, a kolejna znów 3,90 zł. To dwukrotnie więcej niż dotychczas.

Niemal cała strefa uzdrowiskowa miałaby być objęta również strefą płatnego parkowania. - Chodzi o to, aby wjazd samochodem do strefy A był nieopłacalny – wyjaśniała Mieczkowska.
Planowane podwyżki nie muszą dotyczyć mieszkańców, zaznaczała prezydent. Kołobrzeżanie mogliby skorzystać z jednego z przywilejów Karty Mieszkańca, czyli wykupić abonament za 60 złotych, obowiązujący we wszystkich strefach płatnego parkowania w całym mieście.

Wyższymi wydatkami związanymi z parkowaniem w strefie uzdrowiskowej mają być obciążeni głównie turyści.

Komentarze (1)

Gość 2019-10-11 01:03

Podniesienie ceny absolutnie nie spowoduje ograniczenia ruchu pojazdów .Znalezienie wolnego miejsca do parkowania w szczególnie atrakcyjnych miejscach graniczy z cudem. Jeżdżenie w kółko po tych samych ulicach bo może za chwilę zwolni się upragnione miejsce/ często kończy się mandatem za parkowanie w miejscach niedozwolonych.Kolobrzeska straż miejska nie wyrabia się z ich nakładaniem.Jedynie zakaz ruchu byłby skuteczny zakładając że miastu rzeczywiście chodzi o ochronę środowiska.Musialoby ono jednak zrezygnować z wpływów jakie przynosi płatne parkowanie. Reasumując ludzie chcą parkować gdzie chcą i zapłacą .Miasto o tym wie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: