Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-09 06:30:12
Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku
  • Foto: SAPiK

Warsztaty muzyki liturgicznej, koncerty i seanse filmowe już w sobotę (19 października) w programie IX Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku.

Projekcją filmu „Święty niezłomny” w kinie Wolność w Szczecinku rozpoczną się 19 października  o godz. 17:00 Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Dziewiąta już odsłona przedsięwzięcia odbywać się będzie pod hasłem „Tyś jest kapłanem na wieki”, w związku z czym zanoszone będą modlitwy o powołania kapłańskie.

W trakcie iwentu odbędzie się konferencja  o kapłaństwie oraz przypomnienie  tragicznie zmarłego proboszcza parafii mariackiej. Konferencję na temat „Kapłaństwo Nowego Testamentu” w kościele mariackim wygłosi 7 listopada ks. dr Piotr Pękul.

W dniach 8-10 listopada w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego prowadzone będą Warsztaty Muzyki Liturgicznej, prowadzone przez muzyków : Pawłą Bębenka, Huberta Kowalskiego i Piotra Pałkę.

Podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku nie zapomniano również o najmłodszych, dla których w dniu 27 października o godz. 15:00 w sali Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Warcisława IV 14a, odbędzie się Bal Wszystkich Świętych, w którym nasze pociechy uczestniczyć będą przebrani za świętych.

10 listopada w kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 15:15 odbędzie się spotkanie z o. Romanem Bieleckim OP i Katarzyną Kolską – autorami książki „Po co światu mnich” a tuż przed tym wydarzeniem o 12:30 , celebrowana będzie Msza św. w intencji byłego proboszcza ks. Jana Lisa parafii mariackiej w Szczecinku a po jej zakończeniu odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Dzień ten zostanie zwieńczony koncertem zespołu „TRIM”, który upamiętni tragicznie zmarłego kapłana.


 

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: