Jerzy Hardie-Douglas versus TVP

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-08 06:45:54
Jerzy Hardie-Douglas versus TVP
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (8 października) o godz. 12:00 przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoznana zostanie w trybie wyborczym sprawa Jerzego Hardie-Douglasa przeciwko TVP.

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie będzie rozpoznawana sprawa z wniosku Jerzego Hardie-Douglasa, złożonego w trybie wyborczym.

Rozprawa odbędzie się dzisiaj  (08.10) o godz.12:00. Przedmiotem wniosku jest naruszenie dóbr osobistych kandydata na posła do Sejmu RP Jerzego Hardie-Douglasa  z ramienia Koalicji Obywatelskiej w związku z emisją programu w TVP ukazującego w niekorzystnym świetle przyszłego kandydata do objęcia mandatu poselskiego. 

Sztab wyborczy JHD utrzymuje, iż sposób działania telewizji publicznej wpisuje się w kampanię wyborczą i nastawione jest na pozbawienie wiarygodności liczącego się kandydata Koalicji Obywatelskiej. 

Jerzy Hardie-Douglas domaga się przeprosin, bowiem użyto sformułowań takich jak: „jako burmistrz odpowiadał za zatruwanie miasta”, czy „burmistrz onkolog, który przekonuje ludzi, że wdychanie trujących pyłów nie szkodzi zdrowiu”

Nadto TVP w wyemitowanym 3. października programie była mowa o wspólnych działaniach władz miasta i ówczesnego burmistrza w porozumieniu z Kronospan w kwestii ochrony środowiska, o trwałym uszkodzeniu i zasłonięciu zabytkowej wieży, o przesunięciu linii brzegowej działki JHD nad jeziorem poprzez zasypanie jeziora, czy wreszcie wystawionym rachunku dla prezydenta Andrzeja Dudy.

Po zakończeniu rozprawy odbędzie się krótki briefing prasowy.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: