Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Rozpoczęły się kontrole pieców

  • Adrian Wolanin
  • 2019-10-07 15:23:22
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Rozpoczęły się kontrole pieców
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 30.09.2019 r. do 06.10.2019 r. strażnicy podjęli 138 interwencji w stosunku do 117 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 60 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 48 zdarzeń. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 1 osobę oraz 2 osoby do noclegowni. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 4 zwierzęta. Założono 8 blokad na koła samochodów. W trzech przypadkach strażnicy dokonali kontroli spalania odpadów w piecach.

30.09.2019 około godziny 15:05 patrol Straży Miejskiej patrolując ulicę Mickiewicza zauważył powalone na drogę drzewo. Kilkanaście metrów za drzewem stał samochód z uszkodzoną maską, wybitymi przednimi lampami i wieloma innymi uszkodzeniami. Przebywająca przy samochodzie kierująca oświadczyła, że drzewo spadło na jej samochód trakcie jazdy. Kobieta nie odniosła obrażeń. Miejsce to zostało przez strażników zabezpieczone do czasu usunięcia drzewa przez PSP.

2.10.2019 r. około godziny 18:20 operator kamer monitoringu wizyjnego na przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Cieślaka zauważył dwóch chłopców, którzy zaczęli skakać po ławkach a następnie rzucać butelką w szyby przystanku. Patrol Straży Miejskiej wylegitymował ich a następnie przewiózł do rodziców. Okazało się, że jeden z nich to dziesięciolatek a drugi jedenastolatek.

2.10.2019 r. około godziny 20:00 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył człowieka na przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Cieślaka, który siedząc na ławce ciął ją scyzorykiem. Dalszą interwencję podejmował patrol Policji.

2.10.2019 r. około godziny 23:15 patrol straży miejskiej został wezwany na interwencję do szpitala, gdzie zgłoszono trzy osoby śpiące w korytarzu szpitalnym przy pomieszczeniach rentgena. Na miejscu strażnicy zastali trójkę bezdomnych, którzy byli upojeni alkoholem i spali na ziemi. Po obudzeniu i wylegitymowaniu opuścili pomieszczenia szpitala.

3.10.2019 r. około godziny 0:50 patrol Straży Miejskiej patrolując ul. Cieślaka zauważył mężczyznę, który poruszał się po drodze bez wymaganego oświetlenia. Zatrzymany do kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo. Ustalono, że wcześniej ukradł ten rower w okolicy dworca PKP. Mężczyzna został przekazany dla patrolu Policji.

3.10.2019 r. około godziny 2:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na trawniku przy ul. Warcisława IV. Z uwagi na silny stan upojenia alkoholowego mężczyzna nie mógł wstać, nie można było nawiązać z nim kontaktu a był to doskonale znany bezdomny. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który zabrał go do szpitala. Po krótkim czasie mężczyzna ten zmarł w szpitalu.

3.10.2019 r. około godziny 7:45 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył w kamerze zamontowanej w parku przy Centralnym Placu Zabaw jak dziewczynka podchodzi do trampoliny i nożyczkami wyciągniętymi z plecaka rozcina siatkę zabezpieczającą trampolinę. Dziewczynka ta już kolejny raz została ujęta przez patrol straży miejskiej podczas niszczenia sprzętów znajdujących się na placu zabaw. Została doprowadzona do szkoły gdzie przekazano ją pedagogowi szkolnemu.

5.10.2019 r. około godz. 17:00 do dyżurnego SM wpłynęła informacja o zaginięciu i poszukiwaniu dwóch chłopców w wieku 14 i 6 lat. Jeden z operatorów kamer monitoringu wizyjnego zauważył chłopców odpowiadających rysopisowi na ulicy Wyszyńskiego w okolicach sklepu Netto. Skierowano tam niezwłocznie radiowóz SM. Strażnicy przekazali odnalezionych chłopców patrolowi policji oraz przybyłej na miejsce matce.

6.10.2019 r. około godz. 19:55 strażnicy patrolując ul. Zieloną przy sklepie zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Jak się okazało mężczyzna był upojony alkoholem nie mógł stać o własnych siłach. Został dobudzony i wylegitymowany, odmówił jakiejkolwiek pomocy medycznej. W związku ze stanem mężczyzny strażnicy doprowadzili go do miejsca zamieszkania.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: