Zabłądził podczas zbierania grzybów

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-07 14:27:56
Zabłądził podczas zbierania grzybów
  • Foto: TV Gawex

W sobotni wieczór (05 października) - strażacy, policjanci, mieszkańcy m. Dziki oraz rodzina zaangażowani byli w szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą 85. letniego mężczyzny który w godzinach porannych wyszedł na grzyby i długo po zmierzchu nie wrócił do domu.

Dwie godziny trwały poszukiwania starszego mężczyzny z m. Dziki, który chodząc o kulach wybrał się w godzinach porannych na grzyby do pobliskiego lasu i do późnych godzin wieczorowych nie powrócił do domu.

Zaalarmowano Policję i Straż Pożarną. Do poszukiwań dołączyli również strażacy z OSP w Wilczych Laskach oraz mieszkańcy i najbliższa rodzina. 

Mężczyznę odnalazły dwie druhny z OSP w Wilczych Laskach. Siedział zmęczony, wyczerpany i wyziębnięty w pobliżu zakrzaczeń. Jego kondycja psycho-fizyczna nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia, jednak z uwagi na jego stan i wiek został dowieziony do szczecineckiego szpitala. 

Szczecinecka Policja przypomina, iż przed wyjściem do lasu należy dołożyć starań mających na celu zapobieżenie tego typu sytuacjom. Przede wszystkim należy posiadać przy sobie naładowaną baterię w telefonie, dobrze byłoby też np. na grzybobranie wybrać się w towarzystwie innych osób.

Wybierając się na grzybobranie z pociechami, dobrze jest mieć je w polu wiedzenia. Dobrze jest też posiadać przy sobie latarkę i elementy odblaskowe. Z uwagi na zmienną aurę, dobrze jest posiadać przy sobie ochronę przed deszczem – najlepiej płaszcz bądź parasol – zapobiegnie to zbyt szybkiemu wychłodzeniu w przypadku zmoknięcia.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: