Lekcja magii telewizyjnej [FOTO]

  • kg
  • 2019-10-03 14:58:20
Lekcja magii telewizyjnej  [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, w czwartek (03.10), nasze studio telewizyjne Gawex Media odwiedzili nietypowi goście. Uczniowie i uczennice II klasy szkoły podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinku, zamiast siedzieć w szkolnych ławach, odbyli bardzo ciekawą lekcję dotyczącą dziennikarstwa telewizyjnego. Wszystkie dzieci ochoczo zapoznały się z tajnikami pracy redaktorów, operatorów kamer, montażystów i lektorów.

Do tej pory, wszyscy znali jedynie efekt końcowy produkcji telewizyjnych, widoczny na ekranach telewizorów czy komputerów. Dziś uczniowie po raz pierwszy mieli okazję przyjrzeć się z bliska jak powstają programy telewizyjne od kulis.

Młodzi ludzie chętnie zapoznawali się poszczególnymi aspektami powstawania programów, odkrywając kolejne tajemnice magii telewizji.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się najważniejsze narzędzie w pracy dziennikarza, jakim jest mikrofon. Okazało się, że posługiwanie się nim wcale nie jest takie łatwe i wywołuje dużo emocji. Mali dziennikarze mieli również okazję do spróbowania swoich sił przed kamerą.

Na zakończenie tej nietypowej wizyty, wszyscy zgodnie stwierdzili, iż była to ich najciekawsza lekcja w tym roku szkolnym.

 

Relację z tego wydarzenia zobaczycie Państwo w dzisiejszych Echach Dnia na antenie TV Gawex.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: