Bezprawne otwarcie S6 w prokuraturze

  • kg
  • 2019-10-02 14:07:07
Bezprawne otwarcie S6 w prokuraturze
  • Foto: e-kg.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zgłosiła do kołobrzeskiej prokuratury zawiadomienie o bezprawnym otwarciu drogi S6 na węźle Kołobrzeg Zachód.

Przypomnijmy; do sytuacji doszło między godziną 18 w piątek a sobotnim porankiem. Ktoś bezprawnie zdjął zapory, które blokowały wjazd na drogę będącą w tym czasie jeszcze placem budowy.

Istniało realne zagrożenie dla kierowców – tłumaczy Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA. Jak podkreśla rzecznik, instytucja zażądała wyjaśnień od wykonawcy drogi. - Otrzymaliśmy jednak zapewnienie, że firma wykonawcza nie wie, jak doszło do przedwczesnego otwarcia drogi. W związku z tym złożyliśmy zawiadomienie do kołobrzeskiej prokuratury i będziemy czekali na wyjaśnienie całej sytuacji – mówi Grzeszczuk.
Jak wyjaśnia rzecznik, blokada była niezbędna podczas minionego weekendu, ponieważ pomimo ukończenia prac budowlanych, potrzebne było jeszcze uzupełnienie i poprawienie oznakowania. - To niezbędne do bezpiecznego użytkowania drogi – tłumaczy Grzeszczuk. Oficjalne otwarcie S6 odbyło się w miniony poniedziałek, 30 września.
Do sprawy wrócimy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: