Dodatkowe fundusze na drogę w Dzikach

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-10-02 13:25:53
Dodatkowe fundusze na drogę w Dzikach
  • Foto: TV Gawex

Do 392 tys. zł wzrosła kwota dofinansowania inwestycji w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Trwają prace związane z przebudową drogi w Dzikach.

Od samego początku montaż finansowy tej inwestycji, której łączny koszt wyniósł niespełna 5,5 mln zł był bardzo dobry. Okazało się jednak…, że może być jeszcze lepszy.

Zadanie zostało dofinansowane m.in. z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania określonego w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Pierwotnie kwota wsparcia wynosiła 189 tys. zł. Pierwotnie, bowiem w tych dniach Powiat Szczecinecki otrzymał bardzo dobrą informację, że wzrosła ona do 392 tys. zł .

Było to możliwe dzięki oszczędnościom, które odnotował samorząd wojewódzki oraz faktu, że niektórzy z beneficjentów zrezygnowali z realizacji swoich inwestycji.
Warto przypomnieć, że na przebudowę drogi w Dzikach Powiat Szczecinecki otrzymał wsparcie w wysokości ponad 1 189 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i rezerwy subwencji ogólnej. Taką pomoc zadeklarowali Minister  Andrzej Adamczyk i Wiceminister Środowiska  Małgorzata Golińska, przy okazji wizyty na placu budowy szczecineckiej obwodnicy. Słowa dotrzymali.

Kolejne wsparcie w wysokości 3 mln zł Powiat Szczecinecki otrzymał od funduszu leśnego. Uzyskanie tych środków było możliwe dzięki współpracy samorządu powiatowego z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku oraz Nadleśnictwem Czarnobór, którzy wystąpili do Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z odpowiednim wnioskiem. I w tym przypadku nieoceniona okazała się pomoc Wiceminister Małgorzaty Golińskiej.

Dzięki znakomitemu montażowi finansowemu Powiat Szczecinecki do realizacji inwestycji dołoży z własnej kieszeni jedynie 870 tys. zł.

tekst : Piotr Rozmus
Starostwo Powiatowe w Szczecinku

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: