Kulinarna "Perła" dla chleba z Bobolic

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-10-02 13:16:28
Kulinarna "Perła" dla chleba z Bobolic
  • Foto: Biuro prasowe WZP

Regionalne wyroby, głęboko osadzone w polskiej tradycji, wytwarzane od lat tymi samymi metodami. Takie są liczne produkty i dania z Pomorza Zachodniego. Ich wyjątkowość doceniła Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego podczas tegorocznych poznańskich targów „Smaki Regionów”. Prestiżowe „Perły” otrzymały trzy produkty i jedno danie z województwa zachodniopomorskiego.

Pomorze Zachodnie to region ciekawych i niepowtarzalnych smaków. Każdy produkt czy danie jest wyjątkowe, a swoim smakiem zachwyca nie tylko mieszkańców, ale także i turystów - mówi wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Produkty i dania otrzymały nominacje do „Perły” podczas regionalnego finału konkursu kulinarnego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, który odbył się w maju 2019 r. na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Prestiżowa nagroda została przyznana podczas poznańskich targów „Smaki Regionów”.

Laureaci „Pereł” w kategorii produkt regionalny:

  • Polski łosoś jurajski  - Jurassic Salmon sp. z o.o.
  • Chleb morski z Bobolic - Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Bobolicach
  • Białe wino gronowe Sydonia - Sebastian i Dagmara Pilczukowie Winnica Sydonia

„Perła” w kategorii potrawa regionalna trafiła do Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie za kremowy żurek na bursztynowym piwie z pierożkami z farszem z białej kiełbasy i powideł śliwkowych oraz pstrąga łososiowego w kapuście włoskiej.

Z poznańskich targów wróciliśmy również z Kluczem do Polskiej Spiżarni. Nagrodę tę otrzymują osoby, organizacje, instytucje zasłużone w promocji produktów tradycyjnych. W tym roku z województwa zachodniopomorskiego doceniono Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Szkoła otrzymała także nagrodę specjalną Prezydenta RP.

Reprezentacja Pomorza Zachodniego wraca z Poznania także z Medalem Targów Smaki Regionów. Nagrodzono Gospodarstwo Rolne Malinowy Ogród Teresa Ambroziak za sok „Malinowa Rozkosz”.

Targi „Smaki Regionów” rozpoczęły się 28 września w Poznaniu i potrwają do 30 września. To święto miłośników tradycyjnej, polskiej żywności przyrządzanej według dawnych receptur. Uczestniczą w nich osoby, które odżywiają się zdrowo i cenią produkty lokalnych dostawców. Od lat w wydarzeniu uczestniczy Województwo Zachodniopomorskie, które w tym roku wyglądem stoisk nawiązuje do terenów wiejskich. Podczas targów blisko 10-ciu wystawców z Pomorza Zachodniego przedstawiło swoje produkty lokalne, tradycyjne i regionalne. Na stoiskach prezentowano m.in. miody, przetwory z warzyw, produkty z malin, ogórka kołobrzeskiego, a także serca kaziukowe oraz ryby. Można się było również zapoznać z bogatą ofertą turystyczną regionu.

Info: Biuro Prasowe WZP

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: