Nowy mikrobus dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-10-01 13:31:00
Nowy mikrobus dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Nowy mikrobus marki Opel Vivaro przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych trafi do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ostatniego dnia września kluczyki z rąk kierownika sprzedaży samochodów nowych, autoryzowanego dealera firmy Opel ODEJEWSJKI-ODAN Karola Dziuby odebrała dyrektor placówki Dorota Patkowska.

Zakup samochodu został dofinansowany w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” PFRON. Powiat Szczecinecki o wsparcie w wysokości 80 tys. zł zabiegał już w roku ubiegłym.

9-osobowy pojazd przystosowany jest do kotwiczenia wózków inwalidzkich oraz wyposażony w szyny podłogowe do ich mocowania, najazdy aluminiowe oraz pasy atestowane.

Warto przypomnieć, że podobne pojazdy prawdopodobnie już w przyszłym roku trafią do Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Turowie. Zaledwie przed dwoma tygodniami gminy Borne Sulinowo oraz Szczecinek parafowały z Powiatem Szczecineckim stosowne umowy. Samorząd powiatowy otrzymał na zakup mikrobusów 160 tys. zł dofinansowania.  W roku bieżącym łączne wsparcie w ramach PFRON, które uzyskał Powiat Szczecinecki wyniosło 505 tys. zł.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: