Zakończenie z rozpoczęciem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-30 14:17:04
Zakończenie z rozpoczęciem
  • Foto: GKS GROM Turowo

28 września 2019 w Turowie rozpoczęliśmy nasze koszykarskie zmagania w nowym sezonie dość nietypowo, ponieważ rozegraliśmy turniej w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Młodziczek, który miał wyłonić zwycięzcę poprzedniego sezonu 2018/2019.

Pod Szczecinkiem odbyły się trzy spotkania, dwa z nich rozegrał najmłodszy zespół GKS GROM Turowo.

GKS GROM Turowo 53:48 AKADEMIA SPORTU MAŁY KOSZ Białogard (9:9; 20:15; 8:12; 16:12)

Dla Turowa: Sałasińska Martyna 23, Siegert Anna 9, Lewicka Julia 7, Kulesza Wiktoria 6, Przyborek Liliana 4, Czułada Maja 2, Piecewicz Natalia 2, Jabłońska Lena, Górzyńska Julia, Adamajć Magda, Świątek-Dawlewicz Laura, Cegiełka Hanna 0.

Mecze z Białogardem zawsze są bardzo wyrównane i zacięte. Tak również było tym razem. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego spotkania, ponieważ przez cały mecz graliśmy bardzo równo. W trzeciej kwarcie dziewczęta z Białogardu próbowały nas dzielnie „przycisnąć”, ale wytrzymaliśmy presję i wynik końcowy jest na naszą korzyść. W tym meczu było widać walkę oraz zaangażowanie w obronę, co widać również w protokole meczowym w rubryce z faulami ;).

Taką waleczną postawę i chęć zwycięstwa chcemy widzieć w każdym meczu podkreśla trener zespołu Marcin Pietrzak.

ENERGA MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg 54:76 AKADEMIA SPORTU MAŁY KOSZ Białogard (16:5; 10:20; 16:25; 12:26)

GKS GROM Turowo 50:43 ENERGA MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg (11:12, 9:4, 14:12, 9:22)

Dla Turowa: Sałasińska Martyna 14, Siegert Anna 10, Piecewicz Natalia 8, Lewicka Julia 6, Przyborek Liliana 6, Kulesza Wiktoria 4, Czułada Maja 2, Jabłońska Lena, Górzyńska Julia, Adamajć Magda, Cegiełka Hanna, Świątek-Dawlewicz Laura 0.

To pierwsza wygrana młodego zespołu GROM-u z Kotwicą!

O pierwszych trzech kwartach tego spotkania chcielibyśmy bardzo szybko zapomnieć – ogromna ilość strat, brak porozumienia między zawodniczkami, zbyt wiele błędów w obronie i rażący brak skuteczności w ataku. Tak wyglądał przebieg tego spotkania do czwartej kwarty.

Jednak tę ostatnią wygrywamy 22:9 grając znakomicie w obronie oraz zespołowo i skutecznie w ataku.

Nasuwa się pytanie jak to możliwe, żeby mecz miał tak różne oblicza!?

Wygranych się nie osądza. Rozegrana po profesorsku czwarta kwarta daje nam wygraną w tym meczu oraz sprawia, że zostajemy zwycięzcami Międzywojewódzkiej Ligi Młodziczek w sezonie 2018/2019.

Chciałbym pogratulować wszystkim dziewczętom, które ciężko pracują na każdym treningu i powiedzieć, że jestem bardzo dumny z ich postawy i zaangażowania. Widać również, że dobrze przepracowany obóz przyniósł nam ogrom korzyści oraz podniósł umiejętności indywidualne naszych zawodniczek – kończy relację trener.

Zeszły sezon nie mógł skończyć się dla nas lepiej i już z niecierpliwością czekamy na wyzwania obecnego sezonu.

Szczególne podziękowania należą się Bogdanowi Barcikowskiemu za niezłomną organizację tych wspaniałych zmagań pozazwiązkowych, na miarę budżetów mniejszych klubów ale na pewno z nie mniejszymi emocjami.

Info: GKS GROM Turowo


  • Foto: GKS GROM Turowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: