Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Centralny Plac Zabaw znów na celowniku wandali, w tym recydywistki

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-30 13:58:33
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Centralny Plac Zabaw znów na celowniku wandali, w tym recydywistki
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 23.09.2019 r. do 29.09.2019 r. strażnicy podjęli 117 interwencji w stosunku do 110 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 53 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 343 zdarzenia. 1 osoba została przekazana Policji. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 5 osób. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazano 4 zwierzęta. Dla zespołów ratunkowych przekazano 2 osoby. Założony blokady na koła 2 samochodów.

23.09.2019 około godziny 15:05 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył w kamerze umieszczonej przy Centralnym Placu Zabaw grupkę pięciu chłopców, którzy rozrywali siatkę zabezpieczającą trampolinę. Całą piątkę zatrzymali policjanci, którym interwencja została przekazana. Tego samego dnia około godziny 15:50 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył kolejną czwórkę nieletnich, którzy nożyczkami również rozcinali siatkę zabezpieczającą trampolinę. Nieletni zostali przekazani rodzicom.

23.09.2019 około godziny 22:45 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję na ulicę Kamienną gdzie przy bloku miał leżeć mężczyzna. Na miejscu patrol straży miejskiej zastał leżącego mężczyznę, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. W związku z tym, że sam zamieszkuje poza Szczecinkiem a rodzina mieszkająca w Szczecinku odmówiła zajęcia się nim zaszła konieczność przekazania tego mężczyzny Policji. Policjanci zgodzili się odwieźć go do miejsca zamieszkania dopiero po zbadaniu go przez lekarza. W związku  tym na miejsce został wezwany zespół ratunkowy i dopiero po zbadaniu go przez lekarza policjanci odwieźli go do domu.

24.09.2019 Około godziny 8:25 strażnicy miejscy patrolując ulicę Warcisława IV zauważyli młodego mężczyznę leżącego na ziemi oraz drugiego mężczyznę, który usiłował udzielić mu pomocy. Z relacji ustalono, że mężczyzna dostał ataku padaczki. Po odpowiednim ułożeniu go i przyjeździe zespołu ratunkowego mężczyzna został przekazany ratownikom.

24.09.2019 r. około godziny 9:15 strażnicy miejscy zostali wezwani na interwencję na ulicę Emilii Plater 15 gdzie w klatce schodowej miał spać bezdomny. Na ostatnim piętrze klatki schodowej strażnicy zastali znanego nam bezdomnego, który zawinięty w kołdrę spał na ziemi. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Skorzystał z propozycji umieszczenia go w ośrodku dla bezdomnych w jednej z placówek w pobliżu Szczecinka.

27.09.2019  około godziny 0:40 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję do szpitala. Pracownicy szpitala zgłosili, że pijany mężczyzna przebywa na jednym z oddziałów szpitalnych i zakłóca tam spokój. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że to trójka bezdomnych zrobiła sobie sypialnię w pomieszczeniu szpitalnym. Po wylegitymowaniu wyproszono całą trójkę z terenu szpitala.

27.09.2019 około godziny 9:50 na Centralnym Placu Zabaw operator monitoringu wizyjnego zauważył jak doskonale nam już znana z wcześniejszych dewastacji dziewczynka, kolejny raz niszczy siatkę zabezpieczającą trampolinę oraz wykonuje napisy markerem na huśtawce.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: