Puchar Stanicy 2019 [FOTO]

• Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-30 07:30:08
Puchar Stanicy 2019  [FOTO]

W niedzielę (29 września) na szczecineckim jeziorze Trzesiecko odbyły się II ogólnopolskie zawody spinningowe parami z łodzi o Puchar Stanicy 2019. Organizatorem zawodów były : Koło PZW „Jesiotr” w Szczecinku, Urząd Miasta w Szczecinku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Już o godz. 5:30 na stanicy wędkarskiej przy ul. Kilińskiego 1 w Szczecinku rozpoczęła się zbiórka zawodników inaugurująca II ogólnopolskie zawody spinningowe parami z łodzi o Puchar Stanicy 2019.

Pochmurna pogoda, przelotny deszcz i momentami porywisty wiatr nie odstraszył miłośników wędkowania.

Zawody zgromadziły 18 par tworzących teamy na które podczas rywalizacji przeliczane były punkty w ogólnej klasyfikacji. Były to zawody spinningowe na żywych rybach, które zgodnie z regulaminem, po zważeniu i zmierzeniu ponownie wypuszczane były do jeziora. Wśród złowionych okazów były 52 okonie i 8 szczupaków. Największy szczupak liczył sobie 61,5 cm. Zawody przebiegały w duchu zdrowej rywalizacji i koleżeńskiej atmosfery. Minorowe nastroje zawodników, którym nie dane było złowienie "taaaaakiej ryby" były złagodzone i okraszone pieczoną kiełbasą oraz pyszną zupą węgierską, na które to przysmaki zaproszeni zostali wszyscy uczestnicy zawodów.

Główną nagrodą dla zwycięzcy turnieju był puchar przechodni, który prócz swej głównej symboliki jako trofeum dla najlepszego, ma również wymiar sentymentalny i osobisty. Do chwili obecnej puchar co roku zmieniał swego właściciela. Sędzią główną była Maria Siebert.

Nadto pierwsze trzy miejsca nagradzane były pucharami i nagrodami rzeczowymi dotyczącymi pasji wędkarskiej (zakupionymi z budżetu Koła PZW „Jesiotr”. Nagrodami losowanymi uhonorowani byli również inni uczestnicy zawodów.

Zawody zakończyły się ok. godz.13:00 i karty startowe zawodników zostały zdane dla komisji sędziowskiej a ok. godz.14:30 ogłoszone zostały oficjalne wyniki zawodów.
Miejsce I zajęła osada łodzi w składzie : Krzysztof Maj i Przemysław Wolak ze Szczecinka.
Miejsce II zajęła osada łodzi w składzie : Dawid Gruszecki i Sebastian Gruszecki z Bornego Sulinowa.
Miejsce III zajęła osada łodzi w składzie : Patryk Szczęsny i Jakub Klimek ze Szczecinka.

Relacja z wydarzenia niebawem w TV GAWEX.