„Dyniowe Szaleństwo” w Radaczu [FOTO]

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-30 06:30:29
„Dyniowe Szaleństwo” w Radaczu   [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

W sobotnie popołudnie (28 września) w strefie sportowo-rekreacyjnej w Radaczu, odbyła się VIII odsłona Festiwalu Dyni pod hasłem „Dyniowe Szaleństwo. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz przy współudziale UMiG w Bornem Sulinowie.

Głównym celem VIII Festiwalu Dyni w Radaczu jest promowanie naturalnego, zdrowego i różnorodnego pożywienia jako ważnego czynnika zdrowia. Integracja i motywowanie mieszkańców do działania na rzecz własnego zdrowia w zgodzie z naturą, poprzez właściwe odżywianie, bezpieczne i atrakcyjne spędzenie czasu wolnego w gronie rodziny i znajomych, wymiana doświadczeń w zakresie zasad przygotowywania zdrowych potraw oraz pielęgnowanie tradycji ekologicznej uprawy warzyw z dynią w roli głównej a także motywowanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Organizatorzy zapewnili mnogość i różnorodność atrakcji tak dla dorosłych, jak i dla dzieci, co zapewniło moc świetnej zabawy w miłej, sielskiej i rodzinnej atmosferze. Wystąpiły dwa zespoły ludowe, które uprzyjemniły pobyt uczestnikom festynu muzyka przyjemną i łatwo wpadającą w ucho.

Starsi mogli spokojnie rozprawiać na tematy codzienne (i nie tylko) bowiem ich pociechami zajmowała się animatorka zabaw i rozrywek dla dzieci. Można było skosztować a nawet pojeść do syta potraw z dyni, skosztować pysznej grochówki i pieczonej kiełbasy. Przeprowadzone konkursy i turnieje odbywały się w duchu zdrowej rywalizacji i udanej zabawy.

Wstęp na imprezę był wolny zaś sam festyn zgromadził wielu uczestników ale i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Impreza po raz kolejny okazała się być ogromnym sukcesem, o czym świadczy z pewnością już ósma edycja tego wydarzenia. Sam Festiwal Dyni na stałe już wpisał się w kalendarz imprez gminy Borne Sulinowo.

Organizatorzy także zapowiedzieli kolejny festiwal w przyszłym roku, na który serdecznie zapraszają. 

Relacja z wydarzenia niebawem w TV Gawex. 
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: