Puchar Polski RAW WRPF w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-29 14:03:56
Puchar Polski RAW WRPF w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Wczorajsza sobota (28 września) hala sportowa OSiR przy ul. Jasnej 2 w Szczecinku stała się ogólnopolską areną zmagań najsilniejszych Amazonek i panów w kraju – w ramach pierwszego Pucharu Polski RAW WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc.. W zawodach udział wzięły największe, utytułowane gwiazdy rangi krajowej, europejskiej i światowej tej dyscypliny sportu.

Wczoraj, hala sportowa OSiR w Szczecinku przy ul. Jasnej 2 musiała pomieścić blisko 80 uczestników pierwszego Pucharu Polski RAW WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc, którego głównym organizatorem był Szymon Podolańczyk.

W zawodach udział wzięli nie tylko silni faceci o potężnej muskulaturze ale również najsilniejsze Amazonki w kraju. 

Pierwsze ważenia odbyły się już o godz. 08:00 i trwały do ok.godz.09:30. Inaugurację zawodów rozpoczął występ dziewcząt z Akrobatycznego Klubu Sportowego „Darzbór”, prowadzonej przez Wiolettę Szydlak. Warto tu wspomnieć, że są to również utytułowane zawodniczki.

Organizator pucharu przewidział dla wszystkich uczestników zawodów pakiety startowe, dyplomy, medale oraz puchary. Zawodnicy nagradzani byli do 6. miejsca w kategoriach wagowych, zaś w pozostałych do 3. miejsca. 

W zawodach startowali zawodnicy w kategoriach wagowych, wiekowych, open a także w klasyfikacji drużynowej do sześciu zawodników. Przygotowane zostały również klasyfikacje open dla kobiet i mężczyzn niepełnosprawnych, open kobiet i tężyzn ze Szczecinka oraz open kobiet i mężczyzn służb mundurowych. W zawodach wzięli udział osoby niepełnosprawne, kobiety i mężczyźni w przedziale wiekowym od 14 do 70 lat.

Wstęp na zawody był wolny i mógł w nich wziąć udział każdy chętny.

Szerszy materiał o wydarzeniu wkrótce na antenie TV Gawex.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: