Briefing Stanisława Gawłowskiego

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-29 08:22:42
Briefing Stanisława Gawłowskiego
  • Foto: TV Gawex

W sobotnie popołudnie (28 września) o godz.12.30, nad jeziorem Trzesiecko, odbył się briefing kandydata do Senatu RP Stanisława Gawłowskiego - poświęcony ochronie środowiska.

W scenerii odbywających się w tle regat na jeziorze Trzesiecko odbył się w dniu wczorajszym briefing Stanisława Gawłowskiego – kandydata do Senatu RP. Tematem konferencji była ochrona środowiska.

Prelegent podkreślił, iż są jeszcze politycy w naszym kraju, którzy nie przykładają należytej uwagi do problemu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery i ich wpływu na ludzkie zdrowie i życie.

Przypomniał, że pracując w charakterze sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska podjął decyzję ustawienia na stałe w Szczecinku stacji monitorującej jakość powietrza i w tym samym czasie zainicjowane zostały prace związane z walką ze smogiem oraz wdrożeniem wojewódzkiego programu poruszającego problem czystego powietrza.

Kandydat na senatora przypomniał również, iż był współuczestnikiem badań związanych z emisją gazów przez jeden z największych zakładów produkcyjnych w Szczecinku co spowodowało powstanie programu modernizacji zaproponowany przez Zarząd tejże firmy.

Stanisław Gawłowski przytoczył dane statystyczne, z których wynika iż rocznie w Polsce umiera ok.50 tys. osób z powodu złej jakości powietrza.
Podczas konferencji poruszony został problem gospodarki odpadami i związanymi z tym zagrożeniami ekologicznymi, brak jest bowiem w naszym kraju możliwości przetworzenia i właściwego ich składowania. Poruszył też problem importowania do kraju odpadów, które są palone na składowiskach wobec braku technologii ich unicestwiania.

Stanisław Gawłowski podkreślił konieczność wprowadzenia zakazu sprowadzania odpadów komunalnych do kraju zanim sami nie uporamy się z problemem odpadów w Polsce.
Ważnym problemem są też plastiki i należy zrobić wszystko aby wprowadzić technologie pozwalające zwiększyć biodegradowalność opakowań produktów żywnościowych i innych.

Są to tematy na których kandydat na senatora chciałby się skoncentrować podczas następnej kadencji Sejmu RP.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: