Regaty - memoriał Henryka Falkowskiego - uaktualnienie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-27 23:55:45
Regaty - memoriał Henryka Falkowskiego - uaktualnienie
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, w sobotę 28 września o godz. 10:00, na jeziorze Trzesiecko, Żeglarski Międzyszkolny Klub Sportowy „Orlę” zainaugurował uroczystości związane z zakończeniem sezonu nawigacyjnego 2019, połączone z regatami o puchar Burmistrza Szczecinka i „Memoriał Henryka Falkowskiego”.

Wrześniowe regaty o memoriał Henryka Falkowskiego już tradycja środowisk wodniackich ze Szczecinka.

Zaproszono do udziału w regatach zawodników - młodzików ze, Złocieńca, Mirosławca, Koszalina i Szczecinka. Rozgrywane będą one w klasach: Optymist, 420-tka, OK Dinghy. Przewiduje się rozegranie 3 wyścigów w każdej  z klas.

Zawodnicy za miejsca od I do III otrzymają puchary i nagrody a wszyscy uczestnicy regat otrzymają dyplomy. Po zawodach żeglarze spotkają się przy ognisku i na grillu.

Współorganizatorami i sponsorami regat jest Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, Burmistrz Miasta Szczecinek. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą członkowie Klubu „Murena”.

Jedne z regat poświęcone są pamięci Henryka Falkowskiego - entuzjaście i wielkim miłośniku żeglarstwa. Przyczynił się on w maju 1963 roku do powołania sekcji żeglarskiej MKS „Orlę” i od tego też czasu datuje się istnienie żeglarskiego sportu wyczynowego w naszym mieście. W tym też czasie zaczęto budować przy przystani długi pomost dla żaglówek.

Do wzięcia udziału w tej sportowej imprezie organizator zaprosił wszystkich chętnych (niezrzeszonych również).

W niedzielę 29 września Klub „Orlę” organizuje wewnętrzne regaty oldboyów „O Błękitną Wstęgę Jeziora Trzesiecko” w klasach: katamaran, Omega, OK Dinghy, łodzie kabinowe i Open. Do udziału zaproszeni zostali wszyscy chętni, również niezrzeszeni w klubie.

Uaktualnienie:

W grupie Optymist- najlepszy żeglarz z ŻMKS Orlę Szczecinek: 
- miejsce 8. -Konrad Sztuba, 
- miejsce 10 -Pindral Szymon, 
- miejsce 13 -Nikulak Krystian 
(dalsze pozycje również zajmowane przez zawodników ze Szczecinka )

Isa 407 - zawodnicy z UKS Szkwał Złocieniec i Keja Mirosławiec, 
420- (klasa czterysta dwadzieścia) Jedna załoga z ŻMKS Orlę Szczecinek, 
Klasa OK Dinghy - Paweł Pestka ŻMKS Orlę i Wojciech Pestka ŻMKS Orlę .

Wszyscy reprezentanci miasta Szczecinek trenują na co dzień w Klubie ŻMKS Orlę Szczecinek pod okiem instruktora i prezesa klubu Radosława Żydałowicza. Klub swoją działalność szkoleniową wznowił od kwietnia 2019, a wyniki z regat są zadowalające jak na kilka miesięcy trenowania.
 
W wynikach ostatecznych jachtów w regatach o „Puchar Burmistrza Szczecinka” i „Memoriał Henryka Falkowskiego” w klasie OPP najlepszymi okazali się zawodnicy z UKS Szkwał Złocieniec : Matylda Kowalik, Nikodem Kowalewski, Antoni Jarosz, Antoni Adoniak oraz zawodnicy Keja Mirosławiec.
 

Szerszy materiał o wydarzeniu wkrótce na antenie TV Gawex.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Osoba 2019-09-28 22:12

Ciekawe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: