2 Bieg Rybaka w Czaplinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-27 22:56:45
2 Bieg Rybaka w Czaplinku
  • Foto: TV Gawex

Sobotni chłodny, jesienny poranek na Rynku Miejskim w Czaplinku rozgrzała atmosfera II Biegu Rybaka. Od godz.09:00 rozpoczęły się biegi, mające na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy ruchu i podnoszenia sprawności, integrację społeczności sportowej oraz sportowo-turystyczną promocję Czaplinka.

O godz. 09:00  II Bieg Rybaka rozpoczęły dzieci na dystansach 400, 800 i 1200m, zaś po godz. 11:00 przewidziany został start nordic walking na odcinku 5,5km, zaś krótko po nim marszo-biegi rodziców z ich kilkuletnimi pociechami na dystansie 100m.

Bieg główny zaplanowano na godz. 12:00 na trasie długości 11 km, a równolegle z nim bieg towarzyszący.

Organizatorem sportowej imprezy było Stowarzyszenie Sportowe „Grupa Biegowa Rundorfina” oraz Gmina Czaplinek.

Inicjatorzy sportowego mitingu na godz. 14:00 zaplanowali uroczyste podsumowanie biegów i marszu nornic wal king. Do biegu głównego i towarzyszącego oraz marszu NW dopuszczeni zostali zawodnicy, którzy w dniu zawodów  ukończyli 18 rok życia lub za zgodą rodziców/opiekunów prawnych młodzież w wieku 15-17 lat.

Organizator w biegach na obu dystansach oraz marszu nornic walking, za pierwsze trzy miejsca przewidział puchary, dyplomy oraz upominki. Wszyscy jednak uczestnicy biegu głównego i towarzyszącego oraz marszu NW otrzymali pamiątkowy medal, okolicznościową koszulkę oraz posiłek regeneracyjny.

Zarówno start, jak i meta usytuowane były na Rynku miejskim, zaś same biegi odbyć się miały bez względu na warunki atmosferyczne.  

W przypadku wystąpienia kontuzji, na trasie czuwać miał wyspecjalizowany punkt pomocy medycznej, a w zabezpieczeniu biegu pomagali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, przedstawiciele Straży Miejskiej oraz wolontariusze.

Szerszy materiał o wydarzeniu wkrótce na antenie TV Gawex.

 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: