Marek Kotschy rezygnuje

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-27 15:47:33
Marek Kotschy rezygnuje
  • Foto: TV Gawex

W czwartek (26.09) odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej spółki Szpital w Szczecinku a później też zgromadzenie wspólników. Na zebraniach podjętych zostało kilka ważnych decyzji, m.in. o dalszym funkcjonowaniu podmiotu. W trakcie obrad o swojej rezygnacji poinformował również Marek Kotschy, który pełnił funkcję prezesa od 3 miesięcy.

W ich trakcie obrad przedstawiono również bilans finansowy za ubiegłe 8 miesięcy oraz omówiono postępowanie układowe z ZUS-em, które pozwoli rozłożyć zaległości w czasie. Pomimo trudnej sytuacji finansowej lecznicy, w bilansie finansowym pojawiło się przysłowiowe światełko w tunelu, przejawiające się chociażby zmniejszeniem kosztów funkcjonowania szpitala o blisko pół miliona złotych każdego miesiąca.

Pomimo wdrożenia udanego planu naprawczego, z funkcji prezesa szpitala zrezygnował Marek Kotschy. Póki co nie są znane przyczyny rezygnacji dotychczasowego prezesa.

Warto przypomnieć, iż kompleksowy plan modernizacji kwestii budżetowych szpitala, założył m.in. redukcję zatrudnienia ale tylko w przerośniętej zdaniem władz placówki sferze administracyjnej. Co ważne, plan odnowy szpitalnych finansów zakłada działanie w dłuższej perspektywie czasowej, zgodnie ze współczesnymi zasadami zarządzania i ekonomii.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (27.09) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: