Bachanalia na Zamku [FOTO]

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-27 08:00:35
Bachanalia na Zamku  [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

Wczorajszy, czwartkowy wieczór (26 września) w Szczecinku, naznaczony był „Bachanaliami” czyli wernisażem znanego malarza Tomasza Bachanka. Obrazy artysty wystawiane były w wielu krajach na całym świecie a ich wyjątkowość, którą stanowią feria barw z często dominującą w połączeniu z oddaną dynamiką sprawiają, iż przenosimy się do świata wiecznej fiesty.

Malarstwo Tomasza Bachanka jest unikatowe i doskonale rozpoznawalne. Dzięki śmiałym pociągnięciom pędzla i manipulowaniu grą świateł udało się stworzyć artyście własny świat Bachanaliów.

Przyciąga oczy rzeczywistość zabawy – „bachanaliów”, przy czym zastanawia jednocześnie ironią i dystansem w kreowaniu kondycji człowieka.

Obrazy Tomasza Bachanka sprawiają, iż każdy z nas chciałby zanurzyć się w tak rozhukanym, gwarnym i kolorowym świecie, choćby miało to trwać chwilę. To powoduje, że malarstwo T.Bachanka stanowi lustro, w którym możemy przejrzeć się zarówno sami jak i nasze ukryte pragnienia.

Obrazy artysty to afirmacja życia aczkolwiek często trudnego a czasami groteskowego. Tomasz Bachanek stworzył w swych obrazach świat, pełen ruchu złapanego i uwiecznionego w ułamku sekundy niczym w kadrze obiektywu.

Bachanalia na Zamku zgromadziły dużą rzeszę zainteresowanych malarstwem Tomasza Bachanka, którego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Jego dzieła prezentowane są w sposób nieprzerwany od 1993 roku w niemal całej Polsce a także we Francji i USA.
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: