Kiedy wreszcie ta obwodnica?

  • kg
  • 2019-09-25 16:00:39
Kiedy wreszcie ta obwodnica?
  • Foto: TV Gawex

Trwają końcowe prace przy budowie obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Największa w historii miasta inwestycja drogowa jest przejezdna i zmierza właśnie ku końcowi. Dzięki otwarciu dwóch nowych wiaduktów, mieszkańcy już odczuli zbliżający się koniec, tej dosyć uciążliwej inwestycji.

Jednak uzyskanie przejezdności nie oznacza bynajmniej końca robót. Całe zastępy drogowców walczą z przydrożną zielenią, zagospodarowaniem poboczy, oznakowaniem pionowym i poziomym oraz masą dodatkowych czynności.

Całkowitego zakończenia prac możemy się spodziewać już w październiku.

Ponadto, to wcale nie koniec drogowych inwestycji wokół naszego miasta. Minister Infrastruktury zatwierdził zgodę na budowę obwodnicy Szczecinka w ciągu DK 20. W ramach zadania zostanie wybudowany nowy odcinek drogi o długości ponad 4 km, który do 2025 r. stanie się obwodnicą Szczecinka. Jej powstanie pozwoli na całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta.

Wygląda na to, że Szczecinek po wielu latach wyczekiwania, w końcu nie będzie miał się czego wstydzić pod względem infrastruktury drogowej.
 

Wywiad telefoniczny z rzecznikiem GDDiKA, Mateuszem Grzeszczukiem już dziś w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Zapraszamy.

Komentarze (1)

Nick 2019-09-25 19:49

Po kiego grzyba on tam wjeżdżał ? To jest wąska uliczka.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: