Teleopieka dla seniorów w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-24 07:20:16
Teleopieka dla seniorów w Szczecinku
  • Foto: www.portalsamarzadowy.pl

„Teleopieka” domowa to program wsparcia opiekuńczego dla osób starszych, który wkrótce wdrożony zostanie na terenie Szczecinka. Jest to znana, wypróbowana i efektywna forma wsparcia osób niesamodzielnych, wymagających stałej lub wzmożonej opieki.

Domowa teleopieka to znany już u naszych zachodnich sąsiadów system wsparcia dla osób niesamodzielnych bądź wymagających stałej opieki.

Pilotażowy program w naszym kraju funkcjonuje już od ponad roku. Wobec swej funkcjonalności i praktyczności program został wdrożony już w kilku miastach Polski a wkrótce wkroczy do Szczecinka.Program będzie rozszerzany i kontynuowany od 2020 roku, jednak wstępnie objętych nim zostanie około 50 mieszkańców naszego miasta w wieku 70+. 

Usługa ta to system elektronicznego wsparcia, działający przez całą dobę, przez cały tydzień zapewniając natychmiastową pomoc osobie zgłaszającej. W sytuacji kiedy dojdzie np. do upadku, awarii, pożaru, uszkodzenia ciała bądź nagłego pogorszenia stanu zdrowia naciśnięty przycisk alarmowy na bransoletce bądź wisiorze poprzez system łączy się z centrum interwencyjnym, które zapewni stosowną i szybką pomoc.

Operator „teleopieki” dysponować będzie pełnymi danymi o osobie objętej programem (stan zdrowia, przyjmowane leki i miejsce ich przechowywania, kontakt do bliskich itp.).


Od lat system z powodzeniem wykorzystywany i rozpowszechniony jest w Niemczech i stanowi standard dla osób starszych, zwłaszcza zamieszkujących samotnie. Jego oddziaływanie psychologiczne jest nie do przecenienia bowiem zapewnia komfort psychiczny zarówno dla nestorów jak i ich rodzin.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: