Nowa pasja szczecineckich seniorów

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-23 15:03:35
Nowa pasja szczecineckich seniorów
  • Foto: TV Gawex

W dzisiejszy poniedziałek, w samo południe, odbyły się przy ul. Kilińskiego warsztaty florystyczne, których organizatorem był szczecinecki SAPiK, zaś prelegentem a zarazem wdrażającym w praktyczne tajniki związane z układaniem bukietów i drugim życiem kwiatów był mistrz florystyki - Łukasz Wierzbiński.

Kolejnym nietuzinkowym i ciekawym tematem zorganizowanego przez szczecinecki SAPiK spotkania Klubu Seniora były warsztaty florystyczne.

Nasi nestorzy po raz kolejny mogli skorzystać z praktycznych zajęć organizowanych przez SAPiK. Tym razem były to warsztaty florystyczne prowadzone przez mistrza florystyki Łukasza Wierzbińskiego. Zajęcia prowadzone były w sposób przystępny, klarowny a przy tym niezwykle interesujący o czym świadczyła mnogość pytań jakie padały ze strony uczestników w trakcie prowadzonego wykładu połączonego z praktycznym pokazem.


Warsztaty składały składały się z dwóch etapów, z których pierwszy poświęcony był pielęgnacji kwiatów ciętych oraz sposobu przygotowania jesiennego bukietu z uwagi na fakt, iż dzisiaj właśnie wkroczyła na kalendarze „Pani Jesień". Druga część warsztatów poświęcona była praktycznej umiejętności przygotowania biżuterii kwiatowej. 


Warsztaty cieszyły się wielką popularnością i zainteresowaniem a wśród zgromadzonych uczestników nie zabrakło również panów.


Prowadząca warsztaty z ramienia organizatora – Katarzyna Zielińska-Smulczak nie ukrywa zaskoczenia aktywnością naszych seniorów, którzy bardzo aktywnie uczestniczą we wszystkich SAPiKowych przedsięwzięciach. Nestorzy sami nazywają swój udział w organizowanych zajęciach jako niezwykle ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu bowiem w sposób atrakcyjny zdobywają wiedzę skondensowaną a przy tym dedykowaną tematycznie.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: