Przedszkolaki rządzą!

  • kg
  • 2019-09-20 13:34:11
Przedszkolaki rządzą!
  • Foto: TV Gawex

Większość dorosłych, zajętych codziennymi sprawami dorosłych, może już nie pamiętać, że 20 września to Dzień Przedszkolaka. Dlatego też dzieci z przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego postanowiły przypomnieć wszystkim, że dzisiaj mają swoje święto.

Maluchy mają dziś szczególny dzień do zadowolenia. A to za sprawą ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka ustanowionego uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013 r. Dzieciaki z przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego ochoczo skorzystały z przysługującego im prawa do świętowania.

Kolorowy pochód przeszedł przez centrum Szczecinka – prowodyrem okazał się sam Koziołek Matołek, bohater książek Makuszyńskiego.

Natomiast przedszkolny ogródek był areną zmagań z zabawami, konkursami oraz grami.

Święto dzieci nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia i zaangażowania dorosłych. Tu na medal spisały się panie przedszkolanki, pod czujnym okiem Pani dyrektor Barbary Żeromskiej.Kolorowy i z pewnością hałaśliwy korowód sprawi, że o tym wyjątkowym święcie dowiedzą się wszyscy mieszkańcy Szczecinka, a nie tylko rodzice przedszkolaków.To, że dorośli są zaangażowani w wydarzenie widać od razu ale czy dzieci chętnie biorą udział w takim świętowaniu?Widząc takie radujące serce obrazki, niejeden dorosły z nostalgią wróci wspomnieniami do okresu beztroskiego dzieciństwa.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: