Pożar w szpitalu

  • kg
  • 2019-09-20 10:51:48
Pożar w szpitalu
  • Foto: TV Gawex

Zarząd Szpital w Szczecinku Sp z o.o informuję że 20 września 2019 roku, o godzinie 14:00, w szpitalu w Szczecinku odbędą się ćwiczenia z zakresu ewakuacji pacjentów oraz personelu. W celu podwyższenia standardów jakości, szpital w Szczecinku przeprowadza ćwiczenia z zakresu ewakuacji pacjentów i personelu raz w roku.

Tegoroczne rozpoczną się o godzinie 14:00 i trwać będą do 15:00. Podczas ćwiczeń sprawdzone zostaną praktyczne warunki ewakuacji z budynku szpitala do wyznaczonego miejsca ewakuacji budynku przy ul Kościuszki 47/49, działanie systemów przeciwpożarowych, powiadamianie odpowiednich służb i wjazd i wyjazd z terenu szpitala oraz koordynacja ich działań 
Na czas ćwiczeń zostanie zablokowana ulica Kościuszki na odcinku pomiędzy ulicą Myśliwską a ulica Lelewela.
Scenariusz ćwiczeń zakłada wybuch pożaru w łazience przy sali chorych na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej. Ewakuacja oddziału chirurgii jest zadaniem trudnym, ze względu na jego specyfikę. Duża część przebywających tam pacjentów jest unieruchomiona i nie jest w stanie ewakuować się o własnych siłach
W akcji, aby nie narażać pacjentów, wezmą udział pozoranci Uczniowie klasy o specjalności Ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo Zespołu Szkół nr 6 im Stanisława Staszica w Szczecinku.
Osoby mieszkające w bezpośrednim sąsiedztwie oraz pozostali mieszkańcy miasta proszeni są o zachowanie spokoju będą to jedynie ćwiczenia.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: