Padł ofiarą oszustwa, stracił 120 tys. zł

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-20 06:30:00
Padł ofiarą oszustwa, stracił 120 tys. zł
  • Foto: Foto: facebook

Do Komendy Powiatowej Policji zgłosił się mieszkaniec Szczecinka, który poinformował, że w wyniku oszustwa stracił ponad 120 tysięcy złotych. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych znalazł ogłoszenie firmy pomagającej zainwestować pieniądze w bitcoinach, która w krótkim czasie gwarantuje bardzo duże zyski.

Mieszkaniec Szczecinka wypełnił formularz kontaktowy i już w niedługim czasie oddzwonił do niego konsultant.

Rozmówca ze wschodnim akcentem wyjaśnił na czym polega ich działalność i jak w szybki sposób można się wzbogacić. Mieszkańcowi Szczecinka wyjaśniono, że firma przekroczyła limit pozyskiwania bitcoinów i może je pozyskiwać tylko od osób prywatnych. Konsultant zaproponował na początek kwotę 250 dolarów.

Mężczyzna instruowany był telefonicznie krok po kroku, gdzie ma się zalogować, na jakiej stronie internetowej i jaki program ma zainstalować na swoim komputerze. Program pomagał oszustom oszacować możliwości finansowe rozmówcy, a co za tym idzie zachęcać do kolejnym przelewów mających na celu wzbogacenie się 46-latka. Po jakimś czasie na wskazanej stronie internetowej rozmówca zauważył, że zainwestowane przez niego środki finansowe przynoszą zaskakujące zyski. Zachęcony rezultatami dał się nakłonić na przelew kolejnej kwoty pod inwestycję.

Kiedy zyski osiągnęły zadowalający próg mieszkaniec Szczecinka postanowił wypłacić swoje pieniądze i tu zaczęły się przysłowiowe schody. Okazało się, że pieniądze są zamrożone i nie są one w pełni wypracowane, ale jeśli chce można je odmrozić przez dokonanie kolejnego przelewu.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Szczecinku, szybko ustalili, że na terenie kraju nie ma takiej firmy, a na stronie internetowej fikcyjne zyski nagle się rozpłynęły.

To nie jedyny przypadek jaki został zgłoszony szczecineckim funkcjonariuszom w ostatnim czasie, dlatego apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku w tego tupu przedsięwzięciach finansowych.

Tekst: asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP Szczecinek

 

Komentarze (3)

Redaktor 2019-09-20 13:27

ja też

jk 2019-09-21 11:05

AMBER GOLD NICZEGO NIE NAUCZYŁO???NAPEWNO WINA TUSKA! WSZYSTKICH ŁAKOMYCH NA KASIORĘ INFORMUJĘ,ŻE NIE MA NIC ZA DARMO!NO,ALE WIDAĆ,ŻE G...... NIE SIEJĄ .............!NAUKA KOSZTUJĘ!

jaco 2019-09-21 20:48

Ostatnio trafiłem na dwa wręcz identyczne artykuły, w których to Kubica i Lewandowski zachwalali bitcoin'ową piramidę finansową - oczywiście były to fałszywe artykuły, ale widać ludzie wciąż są naiwni.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: