Mieszkaniec Szczecinka nagrodzony wyjątkowym orderem

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-09-19 12:13:10
Mieszkaniec Szczecinka nagrodzony wyjątkowym orderem
  • Foto: TV Gawex

Kazimierz Margol dołączył do panteonu osób uhonorowanych przez Kapitułę Orderu - Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. To drugie pod względem starszeństwa polskie, państwowe odznaczenie cywilne.

Kazimierz Margol jest znany i rozpoznawalny przez każdego mieszkańca Szczecinka. To znakomity trener siatkarski, były oszczepnik, nauczyciel, wychowawca, inicjator wielu ważnych inicjatyw w mieście, wreszcie to wyjątkowy działacz społeczny oraz były prezes wielu organizacji i stowarzyszeń szczecineckich.


Wielokrotnie odznaczany medalami za zasługi na niwie społecznej i sportowej (Order Odrodzenia Polski, Order Królewski). Jest pomysłodawcą i inicjatorem wielu wydarzeń sportowych na terenie miasta a w tym biegów ulicznych. 


Trudnym przedsięwzięciem byłoby wymienienie wszystkich dokonań pana Kazimierza. Wystarczy wspomnieć, że własnie dzisiaj otrzymaliśmy informację, iż uhonorowany on został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Pan Kazimierz to wielki społecznik, nadal prowadzi szczecineckie Stowarzyszenie Kardiologiczne „Moje serce", człowiek niezwykłej skromności i pogody ducha. 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: