Busy dla Gmin Szczecinek i Borne Sulinowo

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-18 15:58:21
Busy dla Gmin Szczecinek i Borne Sulinowo
  • Foto: TV Gawex

O dwa dziewięciosobowe busy wzbogacą się Gminy Borne Sulinowo oraz Szczecinek. Przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych samochody zasilą tabor borneńskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie oraz turowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Oba planowane do zakupu auta zostały dofinansowane środkami z Państwowego Funduszu Ochrony Osób Niepełnosprawnych.

Całkowita wartość finansowego wsparcia to 160 000 zł. W imieniu beneficjentów o środki aplikowało Starostwo Powiatowe w Szczecinku, stąd stosowne umowy na przekazanie środków podpisane zostały dziś (18.09) przez starostę Krzysztofa Lisa, wicestarostę Roberta Fabisiaka, burmistrz Dorotę Chrzanowską oraz wójta Ryszarda Jasionasa.

Oba pojazdy zostaną odpowiednio wyposażone – auto przeznaczone dla podopiecznych ŚDS w Turowie w windę a te które trafi do Bornego Sulinowa w specjalne najazdy. Samochody muszą zostać zakupione najpóźniej do czerwca przyszłego roku.

Warto dodać, że nie będą to pierwsze busy, na które wspomnianym gminom udzielono dofinansowania. W ubiegłym roku jeden przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych pojazd trafił do Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie, a drugi do ŚDS w Gwdzie Wielkiej. Uzyskane wówczas wsparcie wyniosło 80 000 zł.

Więcej informacji w jutrzejszym (19.09) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: