Dzielnicowi z Gminy Szczecinek towarzyszą uczniom w bezpiecznej drodze do szkoły

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-18 13:14:33
Dzielnicowi z Gminy Szczecinek towarzyszą uczniom w bezpiecznej drodze do szkoły
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem pod Szkołą Podstawową w Turowie pojawił się dzielnicowy. Uśmiechnięty, uzbrojony w elementy odblaskowe witał wszystkich uczniów, chwilę dłużej zatrzymując się przy pierwszoklasistach.

„Bezpieczna droga do szkoły” to policyjna akcja, która towarzyszy uczniom przez cały wrzesień. To również czas najintensywniejszych spotkań policjantów z uczniami. Tym razem sierż. sztab. Zbigniew Noga dzielnicowy rejonu II Gminy Szczecinek na chwilę przed pierwszym dzwonkiem pojawił się przed drzwiami Szkoły Podstawowej w Turowie. Oprócz uśmiechu i odblasków życzył wszystkim uczniom dobrego dnia w szkole.

Z obserwacji wiemy, że nie zawsze droga do szkoły jest bezpieczna. Na tych, którzy dopuścili się pewnych uchybień czekała sroga reprymenda z ust dzielnicowego. Pamiętajmy, że brak zapiętych pasów w samochodzie, czy też brak właściwego urządzenia do przewożenia dzieci jest drogą na skróty za którą ktoś może zapłacić życiem lub trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

Dla przypomnienia informujemy, Prawo o Ruchu Drogowym jasno mówi na temat przewożenia dzieci na rowerze: art. 33 ust. 2. „Dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.”

Info: asp. Anna Matys


  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Komentarze (1)

Kulson 2019-09-18 22:51

Brawo Zbyszek, bezpieczeństwo najważniejsze.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: