Nowa droga w Parsęcku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-09-18 13:05:57
Nowa droga w Parsęcku
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

W tym roku na rozwój dróg lokalnych w całej Polsce w ramach Funduszu Dróg Samorządowych trafi 6 mld złotych. Środki z pochodzące z rządowego programu to jeden z elementów likwidacji wykluczenia komunikacyjnego. Resort infrastruktury zakłada, że jeżeli do wspomnianej kwoty samorządy dołożą ok. 5 mld. zł, to w br. na przebudowę dróg lokalnych zostaną przeznaczone środki na niespotykaną dotąd skalę w wysokości ok. 11 mld zł.

Powiat Szczecinecki, a także gminy Barwice, Borne Sulinowo i Szczecinek również pozyskały wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jednocześnie musiały partycypować w montażu finansowym zgłoszonych przez siebie zadań.

Gmina Szczecinek już zrealizowała swoją inwestycję. Wójtowi Ryszardowi Jasionasowi szczególnie zależało na przebudowie niespełna półkilometrowego odcinka drogi w Parsęcku  wraz budową zjazdu publicznego w drogę wojewódzką nr 172. Wartość wykonywanych robót ostatecznie wyniosła ponad 997 tys. zł brutto. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 50%, ponad 498 tys. zł. Gmina z własnej kieszeni dołożyła prawie 249 tys. zł, bowiem w realizacji inwestycji partycypował również Powiat Szczecinecki, który wyasygnował 250 tys. zł.

Droga została poszerzona do 6 metrów, zyskała nową nawierzchnię bitumiczną oraz utwardzone obustronne pobocza.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: